Balkan Handball

TAČNO 152 Ex-YU igrača u EHF Ligi šampiona: Najbrojniji Hrvati ispred Slovenaca, prate Makedonci i Srbi

Vardar, Metalurg, Celje PL i PPD Zagreb. Četiri kluba sa Ex-YU prostora i ukupno 150 igrača u elitnom evropskom klupskom takmičenju – EHF Ligi šampiona 2018/2019, predstavljaće naš region.

Najviše igrača će imati Hrvatska, ukupno 48, ispred Slovenije, iz koje će čak 44 internacionalaca nositi dresove klubova EHF LŠ.

Makedonaca ima ukupno 27, sa 22 igrača u Metalurgu i Vardaru.

Daleko manje je Srba, ukupno 21, što je značajan pad u odnosu na prošlu sezonu kada ih je bilo 28.

Najmanje je Bosanaca (8), odnosno, Crnogoraca (4).

Najbrojnija kolonija Ex-YU igrača je u Vespremu gde ih ima desetorica.

TEMA NEDELJE: Devet pitanja na putu do Kelna

Evo gde sve igraju rukometaši sa Ex-YU pasošima (domaći igrači u Ex-YU klubovima nisu navedeni – *stoji njihov broj pored imena kluba)

Josip Šarac, Branko Vujović, Draško Nenadić, Kristian Bećiri (Celje PL) 18

Bojan Županjac, Davor Basarić, Saša Puljizović (Koks Finska)

Živan Pešić, Ivan Mošić, Dino Slavić (Ademar Leon)

Muhamed Zulfić, Ante Kuduz (Dinamo Bukurešt)

Tine Poklar (Elverum)

Stefan Dodić, Mihajlo Mladenović, Halil Jaganjac, Ante Tokić, Tadej Matijašić, Luka Stojanović, Adrijan Milićević (Metalurg)  15

Aljoša Rezar, Sebastian Skube (Bjeringbro Silkeborg)

Neven Stjepanović, Matevž Skok, Ivan Nikčević, Aljoša Čudić, Matej Ašanin (Sporting)

Bruno Butorac, Ante Babić, Mario Cvitković, Leon Vučko, Januš Lapajne (Tatran)

Marko Krsmančić, Marko Lasica, Tomislav Nuić, Nemanja Pribak, Mijo Tomić, Josip Buljubašić (Bešiktaš)

Kiril Lazarov (Nant)

Luka Stepančić (PSŽ)

Benjamin Burić (Flensburg)

Žarko Peševski (Motor Zaporožje)

Senjamin Burić, Urh Kastelic, Gregor Potočnik (PPD Zagreb) 17

Mirko Alilović, Marin Šego, Dean Bombač, Matej Gaber, Nik Henigman, Mario Šoštarić, Stefan Sunajko (Pik Seged)

Jan Grebenc (Skjern)

Jure Dolenec (Barselona)

Vid Kavtičnik (Monpelje)

Vuko Borozan, Ivan Čupić, Igor Karačić, Dejan Milosavljev, Staš Skube, Janja Vojvodić (RK Vardar) 7

Vladimir Cupara, Filip Ivić, Marko Mamić, Blaž Janc, Uroš Zorman, Luka Cindrić (PGE Vive Kielce)

Blaž Blagotinšek, Aleksandar Đurđević, Dragan Gajić, Momir Ilić, Borut Mačkovšek, Dejan Manaskov, Gašper Marguč, Petar Nenadić, Manuel Štrlek, Mirsad Terzić (Vesprem)

Petar Đorđić, Darko Đukić, Šime Ivić, Sandro Obranović, Simon Razgor, Vid Poteko, Ivan Pešić (Meškov Brest)

Lovro Mihić, Igor Žabić, Renato Sulić, Marko Tarabokia, Nemanja Obradović, Žiga Mlakar (Visla Plock)

Ilija Abutović, Bogdan Radivojević, Filip Taleski, Vladan Lipovina (Rajn Nekar Leven)

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *