BUGOJNO 2017: Jedno loše poluvreme koštalo Hrvatsku finala - Slovenija i Poljska za titulu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva BUGOJNO 2017: Jedno loše poluvreme koštalo Hrvatsku finala – Slovenija i Poljska za titulu!

Protivnik reprezentacije Slovenije u finalu međunarodnog turnira u Bugojnu biće reprezentacija Poljske, koja je u najkvalitetnijem meču dosadašnjeg dela takmičenja savladala Hrvatsku rezultatom 27:25 (18:12).

Hrvatska neće biti u prilici da brani titulu osvojenu prošle godine zahvaljući lošem prvom poluvremenu, što su Poljaci iskoristili da steknu velikih plus šest. Bez selektora Luke Panze, koji je sa tribina pratio meč zbog jučerašnjeg crvenog kartona, hrvatski tim je izgubio konce u finišu prvih 30 minuta – Poljaci su u kratkom intervalu zaređali par kontra napada i stekli lepu prednost.

Međutim, Jaganjcu i drugovima je trebalo manje od 10 minuta da je skoro potpuno istope – fantastična odbrana od prvog minuta nastavka, i silni napadi rukovođeni nezaustavljivim Jaganjcem doveli su mlade „Kauboje“ na gol zaostatka – 21:20.

Međutim, tada na scenu stupa sjajni poljski golman Bartošik, zahvaljujući kojem je usledio period od 10 minuta bez golova na obe strane.

Hrvatska je promašila ogroman broj zicera za izjednačenje, što ju je na kraju koštalo poraza. Poslednja prilika propuštena je u 60. minutu – napad za remi prokockao je Vusić bacio loptu u aut.