BUGOJNO 2017: Poljska kontra ostavila Makedoniju bez bodova - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva BUGOJNO 2017: Poljska kontra ostavila Makedoniju bez bodova

BUGOJNO 2017: Poljska kontra ostavila Makedoniju bez bodova

U drugom meču petog izdanja međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu, reprezentacija Makedonije poražena je od Poljske rezultatom 25:22 (10:8).

Dobre sekvence u igri makedonske selekcije nisu bile dovoljne ni za uzbudljiv finiš, iako je očigledno bilo da ni Poljska nije dala svoj maksimum u meču prvog kola. Izabranici Darijuža Tomaževskog su imali minimalnu prednost većim delom prvog poluvremena, sa izuzetkom jedne situacije u kojoj je balkanska selekcija povela (8:7). Makedonija je u 24. minut ostala bez Serafimova kojeg su saigrači izneli sa terena (ozbiljnost povrede još nije poznata).

Najbolji period igre momaka Nikole Matlieskog viđen je početkom nastavka, kada su serijom 4:0 preokrenuli i poveli sa 15:14, sjajnim golom Jagurinoskog.

Međutim, od tog trenutka je Makedonija značajno popustila u oba pravca. Poljaci su najpre prekinuli crne minuta, a onda uspostavili dominaciju koja je trajala do kraja meča. Ređali su se kontra napadi i prednost je ubrzo narasla na plus četiri, što je bilo nedostižno za Makedonci, koji su bili fizički inferiorniji rival danas.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Pjotr Jarosievic sa osam pogodaka, jednim više od Kristijana Volovieca, dok se kod Makedonaca istakao Dario Petrovski sa sedam, Dva manje dao je Jagurinovski.