EP juniorki: Crna Gora lako sa Hrvatskom - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva EP juniorki: Crna Gora lako sa Hrvatskom

EP juniorki: Crna Gora lako sa Hrvatskom

Rukometašice Crne Gore ostvarile su prvi trijumf na Evropskom prvenstvu za juniorke u Španiji, savladavši Hrvatsku sa 25:17 (15:8).

Hrvaticima je ovo drugi poraz, pošto su u prvom kolu oružje položile i pred Srbijom, dok je Crna Gora prethodno minimalno poražena od Danske. Sve vreme su se mlade “Lavice” poigravale sa Hrvaticama, od kojih se očekivala mnogo bolja partija, ali su izabranice Maje Savić predvođene odličnom Đurđinom Jauković, te Itanom Grbić brzo slomile otpor “Kockastih”,  i već u 38.minutu stekle dvocifrenu prednost – 18:8. Ista je u narednih pet minuta rasla, a za to se pobrinula odlična Dijana Ujkić (21:9), nakon čega je bilo jasno da će Crnogorke sa rukama u vis dočekati kraj meča.

U pobedničkim redovima najefikasnija je bila Jauković sa sedam golova, Ramusović je postigla šest, Ujkić pet, Grbić četiri, te Pavićević jedan manje, Na golu je odlična bila Ljubica Nenezić sa 10 +2 odbrane. Kod Hrvatske su se istakle Kalaus sa pet, te Mamić sa četiri gola.

Srbija i Crna Gora će u međusobnom duelu, u okviru trećeg kola, odlučiti ko će pored Danske u drugi krug. Taj meč se igra u nedelju od 15 časova. Srpkinje su danas doživele ubedljiv poraz od Skandinavki.