Balkan Handball

Počelo je u Omišu: Silni Ukrajinci bez milosti za Brazilce

Pre veličanstvene ceremonije otvaranja drugog Svetskog Kup veterana u Omišu, koju su, pored čelnih ljudi grada i županije upriličile sjajne plesne grupe i modne revije, odigrano je sedam utakmica u svim kategorijama. 

Najjači utisak ostvaili su prošlogodišnji šampioni iz Ukrajine, ekipa Tornada, koja je na startu demonstrirala silu protiv brazilskog Recifea, čiji kvalitet nije mogao doći do izražaja protiv granitne odbrane Ukrajinaca.

Bosna Sarajevo, koja ove godine nastupa pojačana igračima iz Jagodine, poražena je pomalo neočekivano od mađarskih Old Bojsa. Što se tiče dama, startne pobede ostvarile su dve ekipe iz Slovačke, kao i Sinj, koji je u hrvatskom okršaju bio bolji od devojaka iz Vranjica. 

Evo i svih rezultata prvog dana takmičenja na obali Jadranskog mora:

M35+

Vienna All Stars  – Hrvatski Dragovoljac 5:13 (4:5)  

M42+

Bosna Sarajevo – PTKE Old Bojs 8:12 (4:5)

Tornado Ukraina – Recife Brazil 16:6 (9:1)

M50+

Kickers Offenbach – MAFC Old Boys 10:4 (6:1)

W40+

Istanbul Veterans – Evergreens 6:10 (2:4)

ŽVRK Split – ŠK Elite Nitra 6:14 (2:8)

W30+

ŽVRK Sinj – ŽVRK Vranjic 12:5 (7:2)

TABEL

Muškarci, 35+

GRUPA A 

VRK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  2

VIENNA ALL STARS 0

RK TROGIR /

VRK BORAC TRAVNIK /

GRUPA B

VRK GORAŽDE /

RECIFE BRAZIL /

DRAMAC GROUP /

*Po dve najbolje ekipe iz obe grupe obezbediće plasman u polufinale, dok će trećeplasirani razigravati za peto mesto

Muškarci, 42+

GRUPA A 

TORNADO UKRAINA 2

RECIFE BRAZIL 0

BRNO VETERANS /

GRUPA B

PTK PEAC OLD BOYS 2

RK BOSNA SARAJEVO 0

RK HLOHOVEC /

*Po dve najbolje ekipe iz obe grupe plasiraće se u polfinale

Muškarci, 50+

KICKERS OFFENBACH 2

MAFC OLD BOYS 0

VRK ZLATNE GODINE /

VRK SPLIT /

*Prvoplisarana i drugoplasirana ekipa iz grupe igraće u finalu, dok će se trećeplasirana i četvrtoplasirana boriti za treće mesto

Žene, 30+

ŽVRK SINJ 2

ŽVRK VRANJIC 0

ŽVRK ZADAR /

ŽVRK SPLIT /

 

* Prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz grupe igraće u finalu, dok će se trećeplasirana i ćetvrtoplasirana boriti za treće mesto

Žene, 40+

ŠK ELITE NITRA (Svk) 2

EVERGREENS (Svk) 2

ISTANBUL VETERANS (Tur) 0

ŽVRK SPLIT (Cro) 0

 

* Prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz grupe igraće u finalu, dok će se trećeplasirana i ćetvrtoplasirana boriti za treće mesto

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *