Balkan Handball

Poznati prvi polufinalisti na MASTERS HANDBALL WORLD CUP-u u Omišu

Rukometno druženje veterana u prelepom gradu Omišu kraj Splita, na obali Jadranskog mora, očekivano je poprimilo i intezivnije takmičarske obrise drugog dana nadmetanja. Od 14 do 20 časova, na dva rukometna borilišta fantastične dvorane SC „Ribnjak“, odigrano je mnoštvo mečeva u sve tri konkurencije, pa smo dobili i neke polufinaliste.

U konkurenciji muškaraca 37 +, to su Jagodina i ukrajinski Tornado iz grupe A, dok će se najbolja dva tima grupe B biti određena sutra, kada se odigra poslednje kolo.

U konkurenciji starijih veterana (50+), Zlatne godine su rutinski opravdale ulogu favorita grupe B, a isto je učinila i ukrajinska Odesa u grupi A, pa se očekuje da ova dva tima u direktnom duelu odluče i o šampionu.

Kod dama, Crna Gora je sa dve pobede već obezbedila prvo mesto u svojoj grupi, a isto je učinila i ekipa Sinja sa oba trijumfa. 

Pogledajte sve dosadašnje rezultate i tabele u svim kategorijama prvog izdanja turnira za koji se organizatori, ali i svi učesnici, nadaju da će postati tradicionalan.

MUŠKARCI, 37+

GROUP A
1. JAGODINA (SERBIA) 5
2. TORNADO (UKRAINE) 4
3. BOSNA SARAJEVO (BOSNIA AND HERZEGOVINA) 3
4. OLD BOYS (HUNGARY) 0

1.Round
Bosna Sarajevo – Jagodina 10:10 (4:5)
Tornado – Old Boys 8:6 (5:3)

2.Round
Jagodina – Tornado 8:7
Bosna Sarajevo – Old Boys 9:8

3. Round
Jagodina – Old Boys 9:8
Tornado – Bosna Sarajevo 9:4

GROUP B
1. BRNO (Czech Republic)  3   
2. HRV. DRAGOVOLJAC (Croatia) 2
3.TROGIR (Croatia) 2 
4. VIENNA ALL-STARS (Austria) 1

1. round
Vienna All Stars – Hrvatski Dragovoljac 8:11
Trogir – Brno 8:8

2. round
Brno – Hrvatski Dragovoljac 12:5
Vienna All Starts – Trogir 7:7

3. round
Vienna All Stars – Brno
Hrvatski Dragovoljac – Trogir

MUŠKARCI, 50 +

GROUP A

  1. ODESSA (UKRAINE) 4
  2. SPLIT (CROATIA) 2
    3. ROMA HANDBALL (ITALY) 0

Roma Handball – Odesa 5:9
Odesa – Split 8:5
Split – Roma Handball 7:6

GROUP B

  1. ZLATNE GODINE (CROATIA) 4
  2. OLDI POLSKA (POLAND) 2
    3. BOSNA SARAJEVO (BOSNIA AND HERZEGOVINA) 0

Zlatne godine – Bosna Sarajevo 8:6
Oldi Polska – Zlatne godine 10:13
Oldi Polska – Bosna Sarajevo 8:7

ŽENE

GROUP A

  1. CRNA GORA (MONTENEGRO) 4
  2. ODESA (UKRAINE) 2
  3. ZADAR (CROATIA) 1
  4. ŽARK SPLIT (CROATIA) 1

1. round
Odesa – Crna Gora 7:10
Zadar – ŽARK Split 3:3

2.round
Crna Gora – Zadar 9:7
ŽARK Split – Odesa 7:11

3. round
Crna Gora – ŽARK Split
Odesa – Zadar
GROUP B

1.SINJ (CROATIA) 4
2.ŽVRK SPLIT (CROATIA) 2
3.METKOVIĆ (CROATIA) 0
Sinj – ŽVRK Split 11:7
ŽVRK Split – Metković 8:2
Metković – Sinj 4:16

NEDELJA

Muškarci, 37 +

12:30  TROGIR – HRVATSKI DRAGOVOLJAC
12:30  VIENNA ALL-STARS – BRNO
15:00  POLUFINALE 1 Jagodina – 2B
15:30 Tornado – 2A POLUFINALE 2 
17:00  ZA 3. MESTO 
18:30 FINALE 

Muškarci, 50 +

13:00  ZA 5. MESTO – Roma Handball – Bosna Sarajevo 
13:30  POLUFINALE 1 Odesa – Oldi Polska
14:00  POLUFINALE 2 Zlatne godine – Split

16:00  ZA 3. MESTO 
17:30  FINALE 

Žene

12:00  ODESSA – ZADAR
12:00  ŽARK SPLIT – CRNA GORA
14:30  POLUFINALE 1  CRNA GORA – ŽVRK SPLIT 
14:30  POLUFINALE 2  SINJ – 2A 
15:00  ZA 5. MESTO 
16:30  ZA 3. MESTO 
18:00 FINALE

One Comment

  1. Hard hand ball

    30. aprila 2017. at 07:14

    Poznati su i finalisti Svesrpskog kupa ali to je unovoj korelaciji potpunomizlisna vest, zar ne …