SPU19: Hrvatska pala u završnici, Španjolcima 1. mjesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva SPU19: Hrvatska pala u završnici, Španjolcima 1. mjesto

SPU19: Hrvatska pala u završnici, Španjolcima 1. mjesto

Milan Krasić

U posljednjem kolu skupine C snage su odmjerile reprezentacije Hrvatske i Španjolske te direktno odlučivale o prvoplasiranoj ekipi uoči odigravanja osmine finala. Hrvatska nije bolje mogla započeti susret – odlična obrana i dva pogotka Bunete koji se ‘bacio na glavu’, bila su dovoljna za stvaranje početne prednosti od 2:0. Španjolci svoj prvi pogodak postižu tek u petoj minuti, ukupno dva u prvih 10, no nakon toga Furija u vrlo kratkom vremenu radi seriju od 4:0 te preokreće rezultat na 6:5 u svoju korist.

Slijede promjene u hrvatskom sastavu: ulaze Jotić i Jurić-Grgić koji je vrlo poznat Španjolskoj od prošle godine, kada im je na otvaranju EP-a postigao 12 pogodaka. Niti ovoga puta nije krenuo loše – postiže tri pogotka, što uz Mamićeva dva i ponovno nešto bolju obranu odvodi Hrvate na prednost od 14:12 na kraju prvog poluvremena, a nastavak utakmice nosi sličnu priču. Španjolci rade novu seriju te izjednačavaju utakmicu, no već do 43. minute Ćurkovi izabranici odlaze na pet pogodaka prednosti 23:18 i čini se kako imaju potpunu kontrolu nad susretom.

Ali, u nastavku gledamo „blokadu“ hrvatskog napada – od 43. minute do kraja susreta Hrvatska je postigla svega šest pogodaka. Možda nešto slabiji napad Hrvata ne bi bio toliko problematičan da iz njega Španjolska nije uspjela doći do nekoliko jednostavnih pogodaka, prvenstveno preko Marqueza i brzonogog Lopeza na desnoj strani, te učiniti završnicu neizvjesnom. Mihić minutu prije kraja iz vrlo nepovoljne situacije postiže pogodak za 28:28 povoljan po Hrvatsku, no svega 10-ak sekundi prije kraja susreta Lopez još jednom nemilosrdno pogađa hrvatsku mrežu i susret završava sa savršenim učinkom 8/8, a na taj način odvodi i svoju reprezentaciju do prvog mjesta u skupini.

Hrvatska će tako kao drugoplasirana ekipa C skupine osminu finala igrati u Budaorsu 18.8. s početkom u 16:15 sati protiv Austrije. U tom slučaju hrvatskoj će reprezentaciji protivnik biti Norveška, no prema svemu viđenome, taj je scenarij vrlo malo vjerojatan.