SRLS: Preokret Zvezde za prve bodove - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva SRLS: Preokret Zvezde za prve bodove

SRLS: Preokret Zvezde za prve bodove

U poslednjem meču prvog kola srpsle Superlige, Crvena Zvezda je savladala Radnički u Šumicama 31:27 (15:18).

Kragujevčani su imali prednost tokom većeg dela susreta, ali je domaći tim napravio seriju od 4:0 u finišu i prelomio meč u svoju korist.

Gosti su konstantno vodili tokom čitavog prvog poluvremena. Strahinja Simić i Bojan Tomić doneli su prednost Šumadincima, a nakon toga je Mladen Šotić postigao prvi Zvezdin gol u novom šampionatu. Radnički je već u 7. minutu stekao četiri razlike (6:2), da bi crveno-beli nešto kasnije prepolovili zaostatak pogotkom novajlije Nikole Damnjanovića.

Tomić i Raičević vodili su Radnički do maksimalnih 11:6, ali su se, pre svih, Babić, Todorović i Šotić potrudili da zaostatak domaćih na poluvremenu iznosi podnošljivijih 18:15.

Zvezda je u nastavku ekspresno uspela da izjednači na 19:19 za samo šest minuta. Odbrana je mnogo bolje funkcionisala, a razigrao se i još jedan novajlija Nenad Mandić, koji je u drugom poluvremenu prosto eksplodirao u napadu, da bi Peruničićev tim u 45. minutu golom Aleksandra Dragutinovića stigao do prvog vođstva od 23:22.

Igralo se  gol za gol do 50. minuta, kada je Željko Šukić izjednačio na 25:25, a zatim je krenula furiozna serija domaćih rukometaša. U roku od šest minuta Crvena zvezda je napravila seriju od 4:0 i prelomila utakmicu u svoju korist za vođstvo od 29:25. Golove su u pomenutom naletu postizali ovim redom Uroš Radosavljević, Aleksandar Dragutinović, kapiten Darko Todorović i još jednom Dragutinović. Zvezda je do kraja rutinski sačuvala prednost sa dva pogotka odličnog Nenada Mandića.

BeogradDvorana: SC Šumice. Gledalaca: 200. Sudije: Stojković i Nikolić. Sedmerci: Crvena zvezda 1 (1), Radnički 2 (1). Isključenja: Crvena zvezda 6, Radnički 10 minuta.

Crvena zvezda: Šotić 6, Bojičić 1, Radosavljević 3, Dragutinović 5 (1), Vokši, Damnjanović 2, Gačević, Rodić, Antelj, Draškić, Zlatanović, Todorović 5, Mandić 7, Babić 2, Vujović, Milutinović.

Radnički: Lekić, Đukić, Barudžić, Janićijević 2, Gemaljević, Mošić 2, Spasić 1, Milinčić 2, Simić 4, Tomić 5, Šukić 3, Radović, Stefanović, Rajičević 6 (1), Nikolić 1, Barjaktarević 1.