Srbija : Rumunija 40 :38 (21:20)! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srbija : Rumunija 40 :38 (21:20)!

Srbija : Rumunija 40 :38 (21:20)!

Rukometaši Srbija savladali su u prijateljskom meču u okviru "Dana srpskog rukometa" selekciju Rumunije 40:38 (21:20). Pred 2000 gledalaca u "Pioniru", meč revijalnog karaktera obeležila je rezultatska neizvesnost, ali i  relativna opuštenost dve nacionalne selekcije, koja je dovela do velikog broja golova i atraktivnih poteza. Najefikasniji igrač susreta, bio je Mladen Bojinović sa 11 golova, koji je večeras pružio sjajnu partiju. Pored njega, efikasan je bio i Vujin sa 6, a dobre role na golu su imali Stanić (10) i Pejanović (11 odbrana).

Rumuni su bili u inicijativi u prvom delu prvog poluvremena, vodili sa 8:9 (15.) i 13:15 (21.), ali su odlični Dimitrije Pejanović (11 odbrana) na golu i angažovana odbrana, omogućile efikasniji kontranapad preko Markovića i Ćuruvije, koji dovodi Srbiju u vođstvo, 17:16. Rumuni okreću na 17:19, kada selektor Cvetković traži tajm-aut. To daje efekta, pa Srbija na odmor odlazi sa golom prednosti, 21:20.

Drugo poluvreme, slična priča. Nemogućnost Cvetkovića da rotira igrače na levoj strani napada (bez Ilića, Vučkovića i Šešuma, zatim Nikčevića , Nikolića i Rajkovića), te povreda Aleksandra Stojanovića u prvom poluvremenu, doveli su do umora kod pojedinih igrača, tako da Rumuni to koriste i okreću na 26:27 u 39. minutu.  Opet, bolja igra Srbije, "upaljeni" Stanić na golu, vode Srbiju u plus od tri gola, 33:30 i 36:33 (52.). Opuštanje pri kraju, moglo je skupo da košta "Orlove", budući da komšije dolaze na 39:38 u poslednjem minutu. Tajm-aut Srbije vodi ka golu Danijela Anđelkovića, koji stavlja uzvičnik umesto upitnika pored imena pobednika.

Srbija – Rumunija 40:38 (21:20)

Gledalaca: 2500
Srbija: Stanić 11 odbrana, Kojić, Ćuruvija 4, Rnić 1, Vujin 6, Stojanović 2, Vilovski 5, Bojinović 11, Marković 4, Pejanović 11 odbrana, Prodanović 2, Anđelković 2, Beljanski, Ćorović 3.

Rumunija: Stanesku 10 odbrana, Popesku 10 odbrana, Buričea 5, Stavrositu 1, Pirianu 8, Đonea 8, Timofte 1, Laurentu 2, Jakob 4, Petrea 4, Irimesku 3, Kozma 1, Nikolae 1.