Za BH: Trener ekipe Ormi Patras, Zlatko Petronijević!
Komentarisi ovaj tekstDobro ste se spremili za utakicu sa Naisom i može se reći iznenadili je na neki način onom snažnom odbranom i raznovrsnim napadom?
-Jesmo, mada nismo imali puno informacija o Naisi pre ove utakmice. Igrali smo u Vrnjačkoj Banji pre ovog turnira i više informacija je imao trener Naise o nama jer je dolazio da gleda te naše prijateljske utakmice. U principu, radim ovaj posao tako da uvek gledam svoju ekipu, to mi je važnije od gledanja protivnika. Ako mi igramo kao što smo igrali sinoć odbranu i u napadu neku našu igru, sve mora ispasti dobro. To se i desilo, tako da smo presrećni što smo pobedili srpskog šampiona pošto u Grčkoj inače vlada mišljenje da se na našim prostorima igra dobar rukomet, iako nije toliko kvalitetan kao nekada.
Od kada ste u grčkom rukometu?
-U grčkom rukometu sam od marta, sa Patrom sam završio prošlu sezonu. Osvojili smo titulu i sada sam nastavio sa radom. Imam ugovor na još godinu dana.
Kakva je situacija u ligi, znamo da ovde vlada mišljenje da liga nije nekog kvaliteta?
-Trenutno je slično kao kod nas. Jedno vreme je neprikosnovena bila ekipa Arte, osvajali su prvenstvo i kup, igrali ove kvalifikacije za Ligu šampiona kao mi sada. Patra je prekinula taj njihov niz. Ima još tri-četiri dobre ekipe, dok su ostale malo slabije. Gotovo skoro svaka ekipa ima neku igračicu sa naših prostora, kod nas je sada Tatjana Panev, a inače u Grčkoj igra već osam godina.
Ambicije Patre ove sezone?
-Sigurno na prvom mestu da prođemo ovaj krug kvalifikacija i da u domaćem prvenstvu dođemo do duple krune.
Pratite li šta se dešava u našem rukometu?
-Pratim naravno, kako ne bih pratio?! Mnogo mi je drago što su i muška i ženska reprezentacija izborile plasman na velika takmičenja. To mnogo znači za naš rukomet i drago mi je što su igračice iz domaće lige zajedno sa ovima iz inostranstva pokazale da mogu, da zaslužuju da se pojave na Evropskom prvenstvu. Žao mi je što nema malo više para, više sponzora u našem rukometu jer imamo dobre igrače, dobre trenere, dobar rad, ali fali ta logistička podrška. Bilo bi lakše da imamo sponzore i da su mnoge stvari sređene na državnom nivou. Tako je kako je, situacija nije neka, jeste i to da nismo jaki kao pre, ali nismo ni toliko velika zemlja kao pre. Posle velikih rezultata, a mi smo ih imali ranije, uvek dođe do pada, ali mislim da ćemo se vratiti među najbolje. Vreme pred nama je pravo da to i ostvarimo.
Da li je u planu povratak u srpski rukomet?
-Sada trenutno ne. Klub je stabilan, ekipa je super, taj sklop igračica je jako dobar. Imamo dobrog sponzora, sve funkcioniše, atmosfera je fenomenalna i sada ne bih ništa menjao.
ZORICA RADOJKOVIC
SERBIA W 9.



