Medicinar odneo bodove iz Zrenjanina - Minakva bolja od Knjaza - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Medicinar odneo bodove iz Zrenjanina – Minakva bolja od Knjaza

Medicinar odneo bodove iz Zrenjanina – Minakva bolja od Knjaza

U 5. kolu Super Rukometne Lige za žene, u duelu novajlija Medicinara iz Šapca i domaćina Proletera iz Zrenjanina slavile se gošće potpuno zasluženo rezultatom 27-31 (12-16). Od starta su Šapčanke pokazale da su došle u Zrenjanin po dva boda i nošene maestralnom igrom Ane Radović polako su povećavale prednost iz minuta u minut. Domaće igračice se nisu najbolje snašle u Kristalnoj dovarni i uz previše tehiničkih grešaka samo su olakšale gošćama da mirno privedu meč kraju. Sve što su pripretile Zrenjaninke bilo je u 44. minutu kada su prišle na – 3 ( 20-23) ali više nisu mogle a ni umele protiv večeras raspoloženih gošći koje je sa klupe predvodio trener Đorđe Rašić.

Najefikasnija u redovima Proletera, iako pod visokom temperaturom poslednjih nekoliko dana, bila je kao i uvek Dijana Četić sa 13 golova, uz podršku Beljić sa 6. Kod gošći najviše golova (9) je postigla Obućina, ali svakako najzaslužnija za ovu pobedu je bivša igračica Budućnosti Ana Radović koja je pogađala sa svih pozicija, i uz mnoštvo asistencija postigla je 8 golova.

Zrenjanin, Kristalna dvorana, Gledalaca 200.

Sudije: Ivan Mandić i Nemanja Kovačić; sedmerci Proleter 3/3, Medicinar 4/2; Isključenja: Proleter 4 min, Medicinar 14 min.

Proleter: Brankovan, Vuković, Čaušević 3, Tubić, Knežević, Išpanović 1, Četić 13, T.Savković 1, Beljić 6, Mesaroš 1, Jovica 2, M.Savković, Rajković, Jovanović, Rašeta, Novaković.

Medicinar: Dukić, Vragolić 6, I.Vasiljević, Milošević 3, Belušević, Mijailović, Radović 8, Ručnov 1, D.Vasiljević, Selenić, Jović 3, Bajović, Ninković 1, Obućina 9, Miličević, Đurković.

U sledećem kolu Proleter ide na noge Kikindi, dok Medicinar dočekuje ekipu Minakva Vojvodine iz Novog Sada.