BUGOJNO 2016: Makedonci ispustili Poljake - Hrvatska deklasirala Katar - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Makedonci ispustili Poljake – Hrvatska deklasirala Katar

BUGOJNO 2016: Makedonci ispustili Poljake – Hrvatska deklasirala Katar

Reprezentacije Hrvatske i Poljske igraće u polufinalu četvrtog međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Selekcija Makedonije bila je blizu pobede nad Poljacima 20:24 (11:10), ali je loš finiš ekipe Stojana Petruševskog pokvario ono što je bilo dobro u 55 minuta. Vodili su Makedonci sa 8:3, 11:7 u prvom delu, imali inicijativu i u nastavku, ali bodovi su otišli „orlovima“….

Najefikasniji kod Makedonaca bio je Dimitrioski sa četiri gola, a pratili su ga Tankoski, Jagurinovski i Šilegov sa po tri pogotka.

Kod pobednika, raspucan je bio Jaroševič sa devet golova.

U drugom meču dana, Hrvatska je deklasirala Katar 32:11 (15:6). Izabranici Luke Panze su lako i ubedljivo branili gol od nedoraslih napada Arapa, što je ređalo kontru za kontrom sve do konačnih +21.