- 41 U JEDNOM DANU: Katastrofa kadeta u Poljskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan – 41 U JEDNOM DANU: Katastrofa kadeta u Poljskoj

– 41 U JEDNOM DANU: Katastrofa kadeta u Poljskoj

2 komentari

Sve tri Ex-Yu reprezentacije na Evropskom prvenstvu kadeta u Poljskoj, boriće se za plasman od devetog do 16. mesta. Srbija, Makedonija i Hrvatska, katastrofalno su odigrale mečeve trećeg kola i tako zapečatile priču oko velikog rezultata…

„Orlići“ su u poslednjem meču grupe A poražena od Švedske rezultatom 28:21 (12:9). Agresivna odbrana Ulfa Nistroma zadala je velike probleme „Orlićima“ na samom početku. Sjajne odbrane golmana Petersena, uz pregršt grešaka Srba, doprinele su da Šveđani već u 19. minutu vode sa 8:2, a da Dejan Milosavljev nije bio raspoložen na golu, ta prednost bi bila još ubedljivija. U finišu prvog poluvremena proradio je srpski napad, a odbrana postala čvršća. Na odmor se otišlo sa podnošljivih 12:9.

Opak, početak drugog dela bio je sličan prvom. Veliki problemi u napadu Dragićevićevog tima, koji je prvi gol postigao u 39. minutu. Već u sledećem posedu Srbije, Darko Stevanović je napucao loptom u glavu protivničkog golmana i dobio crveni karton. To nije umelo Petersena da nastavi sa sjajnom partijom, pa je već u 48. minutu postalo jasno ko ć biti pobednik, 23:12 za Skandinavce. Srbija je do kraja uspela da ublaži poraz, ali je to slaba uteha za neuspešan nastup u Poljskoj.

Hrvatska je doživela pravu blamažu od Francuske 41:26, a šta reći o mladim Makedoncima, koji su pali pred Danskom 38:20.

U prvom meču razigravanja za plasman od devetog do 16.mesta, sastaju se Srbija i Makedonija u utorak od 13 časova.

Hrvatska igra sa Belorusijom od 15 časova.