Ademar Leon prejak za Vojvodinu, Butel siguran pred svojim navijačima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Ademar Leon prejak za Vojvodinu, Butel siguran pred svojim navijačima

Ademar Leon prejak za Vojvodinu, Butel siguran pred svojim navijačima

Uroš Samardžić

Rukometaši Vojvodine poraženi su u prvoj utakmici polufinala preliminarne runde EHF kupa. Bolji od izabranika Borisa Rojevića bio je španski Ademar Leon 28:20 (14:7). Utakmica je odigrana u Novom Sadu, a od samog starta, gosti su pokazali da su došli po pobedu. Ademar Leon je već na poluvremenu imao suficit od sedam golova, a ta razlika je do kraja utakmice porasla na“+8″. Revanš meč na programu je 12.  novembra, kada će srpski šampion u Španiji pokušati da dođe do trijumfa.

Kada je reč o listi strelaca, Stefan Ilić bio je najefikasniji u redovima Vojvodine sa četiri golova, dok je na grugoj strani Lopez bio precizan devet puta.

Što se ostalih klubova iz regiona tiče, Butel je kao domaćin savladao ZTR Zaporožje 18:14 (8:7). Čvrsta utakmica nije obilovala golovima, pa s toga ne čudi da su gosti za 60 minuta igre bili precizni svega 14 puta. Listu strelaca predvodio je Majić sa sedam golova. Sa druge strane, najbolji je bio Tilte koji je upisao tri gola.

Dubrava je, može se reći, nesrećno poražena u prvoj utakmici u Portugalu. Golom Njokasa u posednjoj sekundi, Benfika je došla do trijumfa i gola prednosti uoči revanša. Na kraju je bilo 29:28 (15:15).