Adžiću pobeda za rođendan: "Iritiramo našom odbranom, ali nastavljamo" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Adžiću pobeda za rođendan: „Iritiramo našom odbranom, ali nastavljamo“

Adžiću pobeda za rođendan: „Iritiramo našom odbranom, ali nastavljamo“

2 komentari

Crna Gora je odličnom igrom u drugom poluvremenu protiv Španije 27:23 izvojevala i petu pobedu na Evropskom prvenstvu u Srbiji i na pravi način se zagrejala za Beograd i nova iskušenja u „Kombank Areni“.

Dragan Adžić,selektor Crne Gore: Primiti samo sedam golova u drugom poluvremenu u ovom sastavu od reprezentacije Španije može samo Crna Gora. Iako iritiramo mnoge favorite koji se bave sa nama i našom odbranom, mi ćemo sigurno nastaviti da igramo onako kako njima ne odgovara. Vidjelo se da pritisak na sudije po tom pitanju, ali smo sve to izdržali. Ne igramo odbranu koju oni misle, već je ovo odbrana sa velikim karakterom i odricanjem ovih djevojaka. Ponosan sam na njih jer treba odigrati ovu šestu utakmicu na ovakav način. Djevojke nedaju na sebe i meni to inponuje, zato smo i došli do ovog trijumfa koji mnogo znači. Bilo je praznoh hoda zbog rekao bih više psihičkog nego fizičkog  zamora s obzirom na veliki broj bitnih utakmica, ali ja vjerujem da ćemo zbiti redove za subotu i odigrati na pravi način još taj jedan meč.

Radmila Miljanić, rukometasica Crne Gore: Htjela bih ovom priliku da se zahvalim saigračicama na velikoj želji i borbenosti. Na pravi način smo završile takmičenje u grupi, izborile prvo mjesto koje je bilo važno. Španjolke su zahtijevale naš maksimum, mi smo to shvatile odigrale odlično u odbrani u drugom poluvremnu i zasluženo pobijedile. Promašile smo dosta zicera i izgubile dosta lopti, što su rivalke kaznile, ali sreća da smo se vratile na vrijeme i dobile utakmicu. To sigurno ne može svaka ekipa.

Anđela Dragutinović, rukometašica Crne Gore: Čestitam rođendan treneru, ovo je naš srećan datum i mislim da nijesmo mogle izgubiti. Dobro smo ušle u meč, zatim je došlo do pada, ali smo u drugom poluvrenu popravile situaciju, odigrale perfektno odbranu koja nas je krasila čitav šampionat. Proradile smo u napadu i napravie odličnu seriju, tako da sa pobjedom idemo u Arenu što je veoma bitno.

Horhe Duenjaz, selektor Španije: Čestitam Crnoj Gori na pobjedi i želim joj sreću u polufinalu u Beograd. Nije bilo lako igrati ovu utakmicu, ali su moje djevojke pružile odličnih 40 minuta,da bi u poslednjih dvadeset odigrali blijedo u napadu. Crna Gora je to iskoristila, znala je koliko joj znači ova utakmica i došla do pobjede.