ARKUS: Želja deklasirao Dubočicu, Šamot odneo bodove Zvezdi iz "Šumica" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Želja deklasirao Dubočicu, Šamot odneo bodove Zvezdi iz „Šumica“

ARKUS: Želja deklasirao Dubočicu, Šamot odneo bodove Zvezdi iz „Šumica“

PIŠE: Kristina Krstić

U poslednjoj utakmici 14. kola ARKUS lige Železničar je bio ubedljiv protiv Dubočice rezultatom 39:22 (19:10).

Iako je prva utakmica u Leskovcu bila neizvesna, ova u Nišu bila je rutinska za Železničar. Meč u Čairu nije opravdao epitet derbija pošto su Nišlije u svim segmentima igre nadigrale goste.

Samo u prvih pet minuta Dubočica je bila ravnopravan protivnik, a onda su kola krenula nizbrdo. Kada je Želja poveo sa 7:2, trener leskovčana je zatražio tajm-aut, ali to nije pomoglo njegovom timu. Nemilosrdni su bili Aleksandar Stojanović i Spasić koji su pogodili sve što su zamislili. Podršku su im pružali mladi Veljko Stanojević i Aleksandar Pavlović čiji su golovi uvek bili ispraćeni aplauzima publike, koja je u velikom broju, ispunila dvoranu. Odlično je funkcionisala i odbrana, kojom je dobro komandovao Kocić sa gola. Sa druge strane Dubočica je upala u mašinu zvanu Železničar koja je polako, iz minuta u minut, „mlela“.

U nastavku meča nije viđeno ništa novo. Ni pauza nije pomogla gostima da se trgnu i pokušaju da nešto promene. Na momente se činilo kao da su se Leskovčani pomirili sa situacijom. Zanimljiva je činjenica da su do 45. minuta Milovanović sa pet i Spasić sa tri pogotka bili nerešiva enigma za odbranu gostiju. Prednost izabranika Đorđa Teodorovića je vrtoglavo rasla. Dva minuta pre kraja Želja je „postao punoletan“ i imao 18 golova prednosti.

Posle 14. kola Železničar se nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa 20 golova, četiri manje od vodećeg Dinama.

Železničar – Dubočica 39:22 (19:10)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 1000;

Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica), Srđan Milosavljević (Zvečan);

Sedmerci: Železničar 4 (4), Dubočica 6 (5);

Isključenja: Železničar 4, Dubočica 4 minuta;

ŽELEZNIČAR: Matović, Milovanović 10 (1), Ačković 1, Stanojević 4, Petrović 3, Radivojević 1, Milosavljević, Stošić, Spasić 7 (3), Stojanović 7, Jevtić, Cvetković, Potkonjak 1, Stojanović, Pavlović 5, Kocić;

DUBOČICA: Pešić, Cvetković, Simić, Prodanović, Stanković 1, Nikolić, Marinković 2 (2), Nikolić 1, Pavlović, Mađar 2, Mitrović 4, Gašić, Radivojević, Matović 6, Atanasković 6 (3), Radisavljević.

Šamot je slavio na gostovanju Crvenoj zvezdi u Beogradu – 29:23 (13:12) i na taj način prepustio crveno-belima poslednje mesto na tabeli tokom zimske pauze.