ARKUS: Zvezda posle preokreta bolja od Želje; u Aranđelovcu bez pobednika - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ARKUS: Zvezda posle preokreta bolja od Želje; u Aranđelovcu bez pobednika

ARKUS: Zvezda posle preokreta bolja od Želje; u Aranđelovcu bez pobednika

Uroš Samardžić

Četiri utakmice subotnjeg programa odigrane su širom Srbije, te je peto kolo ARKUS lige pri kraju. Neizvesno, i veoma zanimljivo bilo je u Beogradu i Aranđelovcu, dok su u Leskovcu i Novom Pazaru viđene rutinske pobede domaćina.

Šok terapija je očigledno urodila plodom. Nakon ostavke Nenada Peruničića, na mesto trenera Crvene zvezde došao je Radan Rovčanin, koji je u utakmici protiv Železničara stigao i do prve pobede – 24:22 (10:12). Nakon neubedljivog prvog poluvremena, i zaostatka od dva gola, crveno-beli su u Šumicama načinili preokret. Ključni momenat meča bio je 48. minutu, kada je Železničar postigao 21. gol, a na semaforu stajalo 21:18 u korist ekipe iz Niša. Od tog trenutka, jedini tim na parketu bila je Crvena zvezda, koja je serijom 6:0 došla do tri gola suficita i sebi obezbedila nova dva boda.

Jednako zanimljivo bilo je i u Aranđelovcu, gde je Šamot stigao do prvog boda u novoj sezoni najkvalitetnije rukometne lige u Srbiji. Domaćin  je do boda došao remijem sa Partizanom – 27:27 (14:13). Ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu, a na obaveznoj pauzi, Šamot je imao minimalnu prednost. U drugom delu su izabranici Bojana Butulije imali i „+3“, ali su se motivisani domaćini vratili u meč, te na kraju stigli do nerešenog rezultata, i čini se, vrednog boda.

Kada je reč o ostalim duelima, Novi Pazar je rutinski savladao Obilić kao domaćin 32:26 (18:12), dok je još jednu pobedu upisao tim iz Leskovca, Dubočica, koji je bio bolji od Rudara 28:23 (13:11). Prvi meč petog kola ARKUS lige odigran je u petak, kada su bodove podelili Kikinda i Spartak 23:23 (11:10).