BAHREINCI MUČILI DO KRAJA: Makedonci do pobede posle drame! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BAHREINCI MUČILI DO KRAJA: Makedonci do pobede posle drame!

BAHREINCI MUČILI DO KRAJA: Makedonci do pobede posle drame!

Reprezentacija Makedonije savladala je Bahrein 27:25 (12:9) posle velike borbe u trećem kolu Svetskog prvenstva u Skoplju.

Ni u trećoj utakmici tim Danila Brestovca nije mogao rutinski da odradi posao sa, ispostavilo se, veoma borbenim i tehnički potkovanim Bahreincima koji se nisu predavali do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Imali su Arapi šansu da u poslednji minut uđu izjednačeni, ali su ih Petkovski na golu i Kosteski važnim golom odaljili od pobede. Poslednji napad posle tajm-auta makedonske klupe, domaća selekcija iskoristila je preko levog krila Darka Kondeva, koji je postavio konačan rezultat desetak sekundi pre kraja.

Desna strana makedonskog tima, Martin Serafimov (10) i Nenad Kosteski (7), bila je najefikasnija u drugoj pobedi koja donosi i plasman u osminu finala SP 2019. Marko Kizić bio je odličan u prvom poluvremenu, a meč je završio sa 12 odbrana.

Pogledajte poslednje trenutke drame u Skoplju i ne zaboravite da kliknete SUBSCRIBE na naš Youtube Kanal.

Danska je savladala Nigeriju 35:22, a Japan Argentinu 29:26 što Makedoncima ostavlja šansu da se u poslednja dva kola sa Dancima i Japancima bore za visok plasman u grupi.