BLIJEDO IZDANJE PPD-a: Meškov iskoristio mane Vujevićeva sastava - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BLIJEDO IZDANJE PPD-a: Meškov iskoristio mane Vujevićeva sastava

BLIJEDO IZDANJE PPD-a: Meškov iskoristio mane Vujevićeva sastava

3 komentari

Dvomeč Meškova i Zagreba označen je s obje strane kao ključni u borbi za prolaz vrlo zahtjevne skupine Lige prvaka. Prvi je od njih odigran danas u Bjelorusiji, a Zagrepčani će se nakon njega moći prije svega pitati: „Gdje je nestala koncentracija?“. Katastrofalan ulazak u susret, igra u kojoj se definitivno nije vidjelo da je Zagreb došao odigrati tako bitan meč, stajao je Vujovićevu ekipu jako brzog odlaska u veliki zaostatak od kojeg se nisu uspjeli oporaviti do kraja susreta.  Babić sa svojim timom slavi novu vrednu pobjedu 26:22 (12:7) koja ga gura ka ulasku među TOP 16 klubova Europe.

MEŠKOV BREST – PPD ZAGREB  26:22 (12:7)
Gledalaca 3.000
Isključenja: Meškov 8 minuta, Zagreb 6 minuta
Sedmerci: Meškov 2/2, Zagreb 1/3
MEŠKOV: Pešić, Babičev 1/1, Božović 3/4, Manojlović 7/12, Špiler 3/4, Nikulenkau, Stojković 5(2)/7, Čarapenka, Šumak, Vukić 2/2, Boranau, D. Rutenka 3/6, Razgor 1/1, Šilovič 1/3, Astrašapkin
PPD ZAGREB: Brozović 1/1, Stepančić 1/3, Šprem 1/2, Stevanović (33-45. minuta, 1 obrana), Čorić 1/1, Šebetić, Ivić (1.-33.; 45.-60. minuta, 11 obrana), Raković 1/1, Horvat 5(1)/9, Šušnja, J. Valčić 2/3, T. Valčić, Obranović 1/4, Vuglač 8/14, Kovačević 1/1, Pavlović 0/3
SEMAFOR: 2:0 (6.) 3:0 (9.) 4:1 (10.) 6:2 (16.) 7:3 (18.) 9:4 (22.) 11:5 (26.) 12:7 (30.) 14:9 (34.) 17:10 (39.) 18:12 (42.) 20:13 (45.) 21:15 (48.) 22:17 (52.) 23:20 (55.) 26:22 (60.)
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Manojlović (Meškov)
VEČE ZA ZABORAV: Domagoj Pavlović (PPD Zagreb)

Vrlo čvrsta, žestoka i stasita obrambena zona 6-0 bjeloruskog sastava je od samog početka današnjeg duela stvarala gro problema PPD-ovcima. Gosti su jako teško dolazili do situacija za pogodak, a i ono što su stvorili uspjeli su zapucati. Bilo je to dovoljno da im Meškov otvori meč sa 4:0 i primora Vujovića na minute predaha. Dobio je tada jednu jezikovu juhu lijevi bek Pavlović koji si je dozbolio dva nerezonska šuta u situaciji sa igračem vise. Nije niti to momentalno donijelo poboljšanje gostujuće igre – uslijedila je tehnička pogreška sveka 20-ak sekundi po nastavku susreta.

Napad poslije konačno i Zagreb uspjeva pronaći put do Pešićeve mreže. Bilo je to djelo desnog beka Stepančića pod pritiskom pasivnog napada na isteku desete minute (9:57) ali ni taj pogodak nije nagovještao da će se išta promijeniti . Ion je bio postignut na silu; tečnost napada bila je potpuno nepoznat pojam po Vujovićev sastav. Na drugoj su pak strani terena Zagrepčani tražili koncentraciju, događao im se isti problem kao i na gostovanju u Parizu: Ivić je svoje uspijevao pobraniti (5 obrana u prvih 14 minuta) ali obrana ispred njega nije uspijevala ubrati odbijance, kao niti naizgled izgubljene Meškovove lopte koje su bile posljedica njihove nešto lošije komunikacije. Bjelorusima nije preostalo išta drugo, negoli iskoristiti anemičnost protivnika te u 25. minuti povesti s 11:4.

U tom je periodu i Pavlović ozlijedio rame (započeo meč na poziciji lijevog beka) i bio primoran okončati susret prije njegova završetka – nije to definitivno bila njegova večer. Unatoč ovoj ozljedi, Zagreb počinje nagovještati svoje „buđenje“ pred kraj prvog dijela, radi seriju od 3:0, ali potm slijedi još jedan hladni tuš: na samom isteku poluvremena Manojlović se diže sa 10-11 metara i pogađa za prednost od pet pogodaka (12:7) ali i mir u svlačionici nakon jedne mini-krize.

MEŠKOV OTVARA MEČ SA 4:0

ZAGREB PRVI POGODAK POSTIŽE NA ISTEKU 10. MINUTE (9:57)

MANOJLOVIĆ U PERIODU 30.-39. MINUTE POSTIGAO 5 POGODAKA BEZ IJEDNOG PROMAŠAJA

VUGLAČ U DRUGOM POLUVREMENU „PREPORODIO“ NAPAD PPD-a I POSTIGAO 7 POGODAKA

PRELASKOM NA PUNO AGRESIVNIJU OBRANU 4-2 PPD SE VRAĆA NA -3 (55.)

Nije Željko Babić sa svojom družinom dopustio da Zagrebov zanos sa kraja prvog poluvremena potraje dugo. Doveli su ih bez većih problema pod svoju kontrolu i početkom nastavka, održavali svoju prednost uvodnih nekoliko minuta da bi početkom 40. serijom 3:0 došli do večeras maksimalnih 18:10. Uslijedila je nova minuta predaha gostiju nakon koje su izgledali kao neka nova ekipa. Ono ključno – proradio je napad.

Točnije, počeo je zabijati Vuglač, pokazao je da ima ono što je Vujović od svoje ekipe prizivao i pred veliku pobjedu nad Kielom – muda kao crkvena zvona. Ukupno šest njegovih pogodaka u posljednjih 20 minuta susreta od 11 Zagrebovih. Jednako toliko ih je PPD postigao i u prvih 40 minuta današnjeg meča, što jasno ukazuje da su Vujovićevi puleni odigrali dva kvalitetom podosta drugačija poluvremena. Funkcionirala je tada i obrana: prešli su Plinari na značajno agresivnijih 4-2, iznudili u narednih 15 minuta četiri tehničke pogreške Meškova te u 55. minuti pristigli na svega tri pogotka zaostatka. No, za više od toga nedostajalo je ponešto iskustva, mirnoće i strpljenja u samoj završnici.

Na kraju -4 za Vujovićev tim, što s obzirom na viđeno čak niti nije tako strašno. Iako, ostaje dojam da je Zagreb mogao i puno više da po prvi puta u ovosezonskom izdanju LP-a nije odigrao meč u kojem mu se moglo (barem tijekom prvog poluvremena) zamjeriti na požrtvovnosti, volji i željom za pobjedom – izgledalo je kao da im ovaj meč nema tako veliku važnost. Prilika za iskupljenjem slijedi u zagrebačkoj Areni iduće nedjelje s početkom u 17 sati.