HRK Izviđač odbranio titulu u Bosni i Hercegovini - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan HRK Izviđač odbranio titulu u Bosni i Hercegovini

HRK Izviđač odbranio titulu u Bosni i Hercegovini

PIŠE: Samir Herić / Svijet rukometa

Rukometaši Izviđača stigli su do svoje sedme titule Prvaka Bosne i Hercegovine nakon što su večeras u trećem finalnom susretu doigravanja za Prvaka BiH savladali ekipu RK Borac M:Tel, rezultatom 24:22 (11:11).

U jednoj neizvjesnoj rukometnoj predstavi kakva i dolikuje finala domaći rukometaši stigli su do pobjede. Skauti su večim dijelom susreta imali rezultatsku prednost što su na kraju krunisali pobjedom.

Gosti iz Banja Luke imali su prednost u prvom dijelu kod rezultata 2:3, da bi u nastavku domaćini preuzeli inicijativu. Igralo se gol za gol, a tek u 25. minuti Borac ponovo stiže do preokreta, 9:10. Imali su Banjalučani  i mogućnost da na poluvrijeme odu sa pogotkom prednosti, ali sedmerac u posljednjim sekundama prvog dijela brani sjajni Kvesić. Na pauzu se odlazi kod rezultata 11:11.

I u nastavku domaći rukometaši prikazali su nešto bolju igru. Prednost su uspjeli sačuvati tokom cijelog drugog dijela a u 55. minuti stižu i do plus tri gola prednosti 22:19. Do kraja susreta nije dolazilo do promjena a konačan rezultat glasio je 24:22.

Izviđač su do pobjede predvodili Domagoj Alilović sa pet, Miljanović Ivan, Maretić Duje i Čutura Josip sa po četiri postignuta pogotka.

Đurđević Vladan bio je najefikasniji sa sedam postignutih pogodaka.