BUGOJNO 2018: Slovenci bolji od Švajcaraca u najboljem meču do sada - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2018: Slovenci bolji od Švajcaraca u najboljem meču do sada

BUGOJNO 2018: Slovenci bolji od Švajcaraca u najboljem meču do sada

Najbolji meč u dosadašnjem delu šestog međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ viđen je između Slovenije i Švajcarske 26:23 (11:11). Jako u odbrani, brzo u napadu, igrala su oba tima, a sastav Janija Klemenčića slomio je otpor rivala u poslednjih 20 minuta. Odličan na golu bio je Jaka Glavan (15 odbrana), dok je napad uspešno predvodio srednji bek Domen Tajnik sa pet golova.

Švajcarci su najboljeg aktera imali u golmanu Leonardu Gracioliju (12 odbrana u prvom poluvremenu), a kada je on stao, momci iz „zemlje satova“ počeli su da padaju. Pozvao je švajcarski selektor tajm-aut pri minusu 14:16 (45.), ali vše nije mogao da spreči pobedu Slovenije koji su u poslednjem delu meča bili bez Tilena Grobelnika (povreda kolena).

U drugom meču dana Austrija je deklasirala Katar 36:16.