CAJC RAZBIO MALER: Partizan iznenadio Metalurg - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan CAJC RAZBIO MALER: Partizan iznenadio Metalurg

CAJC RAZBIO MALER: Partizan iznenadio Metalurg

Gotovo je sa crnom serijom Partizana. Poraze u poslednjim sekundama od Vojvodine, Vardara i Zagreba, crno-beli su naplatili protiv Metalurga 23:22 (10:15) golom Aleksandra Radovanovića par sekundi pre kraja duela na „Banjici“. Drugoj pobedi Partizana, kumovalo je odlično drugo poluvreme domaćina, koji je makedonskom vicešampionu dozvolio da postigne samo sedam golova. Povreda Filipa Mirkulovskog uslovila je da Metalurg stane posle rutinski odrađenog prvog poluvremena (8:14, 10:15).

U odbrani crno-belih počeo je da caruje Mijailo Marsenić, a u napadu se odličnimj rolama Aleksandra Radovanovića i Miloša Kostadinovića, pridružio Božidar Markićević. Lino Červar, sa druge strane, nije imao rešenja za izostanak Atmana i Vugrineca, uz povrede Mirkulovskog i Cindrića. Mandić, Pecakovski i Kedžo, u nastavku meča nisu predstavljali realnu napadačku opasnost, pa su crno-beli lakim golovima krunili prednost gostiju.

Upravo je Radovanović u 53. minutu doneo izjednačenje (20:20) iz kontre, prvo posle početnih 1:1. Za njim je usledio novi kontranapad i gol Vanje Ilića za prvo vođstvo Partizana – 21:20 u 54. minutu.

Zategao je Metalurg odbranu sa Radetom Mijatovićem na golu. Usledili su golovi Georgievskog i Ojlevskog za 22:21 Makedonaca na minut i po pre kraja.

Tada na scenu stupa Radovanović. Postiže gol za izjednačenje. Mandić ne uspeva da savlada Radovanovića u narednom napadu, a crno-beli, posle tajm-auta koji je zatražio Aleksandar Brković na 20 sekundi pre kraja, novim golom Radovanovića dolaze do velike radosti – 23:22.

1.CO Zagreb161213503 : 43437
2.Tatran Prešov151203517 : 41836
3.Vardar15915429 : 39228
4.Meshkov Brest14905377 : 35227
5.Metalurg15744388 : 36125
6.Vojvodina15708382 : 40221
7.Nexe15528420 : 42817
8.Borac m:tel144010328 : 42012