Celje neprikosnoveno vlada Slovenijom - Meškov pao u Prešovu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Celje neprikosnoveno vlada Slovenijom – Meškov pao u Prešovu

Celje neprikosnoveno vlada Slovenijom – Meškov pao u Prešovu

PIŠE: Uroš Samardžić

Rukometaši Celja nastavili su dominaciju u međusobni susretima, pa tako i nakon 1365 dana, Gorenje nije uspelo da savlada ljutog favorita. Iako je hala bila ispunjena skoro do poslednjeg mesta, izabranici Željka Babića nisu uspeli da nanesu poraz gostima u prvom kolu sedmog izdanja SEHA GAZPROM lige, a na kraju su poraženi 25:22 (12:12).

Da je Slovenija zemlja rukometa, svedoči i derbi, koji je odigran u dvorani Rdeček. U uvodnim minutima igralo se gol za gol, timovi su bili motivisani, ali i agresivni, pogotovu u fazi odbrane, a egal rezultat nakon prvih pola sata postavio je Blaž Kleč, koji je danas bio nepogrešiv (2/2).

ČEKAJU 1365 DANA: Da li je Babićevo Gorenje spremno za pobedu?

Potpuno drugačija slika viđena je u drugom poluvremenu, kada su timovi do prednosti dolazi nakon serija golova, a vetar u leđa svojim saigračima u napadu svakako je davao i desni bek Celja, Žiga Mlakar, koji je u prelomnim trenucima meča pogađao mrežu Gorenja. Iskusni Slovenac je bio i najefikasniji na meču sa osam postignutih golova, a prvi među jednakima u pobedi Celja, svakako je bio i čuvar mreže ,,plavih“, Urban Lesjak, koji je sakupio 11 intervencija, a kruna sjajnog meča je i njegov pogodak u poslednjoj sekundi za konačnih 25:22.

I pored poraza, Željko Babić može da bude zadovoljan partijom svoje ekipe, a kod domaćina, najviše su se istakli Pejović, Bruden kao i Verdinek sa četiri gola.

SJAJAN DEBI DINAMA: Pančevačka lekcija šampionu u Slanoj bari

U premijernoj utakmici sedme sezone SEHA GAZPROM lige, Tatran iz Prešova je do pobede nad Meškovim iz Bresta stigao u poslednjim trenucima meča 24:23 (11:11), kada je gol za pobedu i veliko slavlje najvijača Tatrana postigao Krok.