Četvrta za redom: Vojvodina šampion Srbije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Četvrta za redom: Vojvodina šampion Srbije!

Četvrta za redom: Vojvodina šampion Srbije!

Rukometaši Vojvodine osvojili su četvrtu titulu šampiona Srbije za redom, pošto su u poslednjem kolu slavili u Beogradu protiv Crvene zvezde 25:19 (11:10), i tako osvojili 157. bod u plej ofu. Metaloplastika će imati isto toliko ako sutra pobedi Partizan, ali su Novosađani bolji od Šapčana u međusobnom skoru tako da dileme više nema.

Vojvodina je vodila sa 3:0, pre nego što je Babić probio led za domaćina. Zvezda je izjednačila na 7:7 ali je Vojvodina stekla najveću prednost serijom 4:0. Ipak, Beograđan uzvraćaju i do odmora smanjuju na minimalan zaostatak.

U nastavku gosti brzo dolaze do četiri gola prednosti, da bi Dragutinović prekinuo Zvezdin niz bez pogotka. Ipak, bilo je mnogo grešaka u napadu, Stolić je promašio sedmerac, a gosti su ubrzo stigli i do pet golova prednosti (16:11) pogotkom Strahinje Stankovića.

Vojvodina je čuvala prednost, u finišu stugla i do plus sedam (23:16), pa je završnica bila lišena neizvesnosti.

Najefikasniji u Zvezdinim redovima bio je Dejan Babić sa pet pogodaka, dok su se po tri puta u strelce upisali Dimitrije Stolić, Aleksandar Pavlović i Filip Leovac. Strahinja Stanković je bio najbolji strelac u redovima novog-starog prvaka Srbije sa šest pogodaka, dok je Bojan Todorović u pet navrata zatresao mrežu.

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA 19:25 (10:11)

Beograd – Dvorana: SC Šumice. Gledalaca: 400. Sudije: Nenadić (Mladenovac) i Stefanović (Zemun). Sedmerci: Crvena zvezda 3 (1), Vojvodina 3 (3). Isključenja: Crvena zvezda 8, Vojvodina 10 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Janketić, Šotić 1, Bojičić, Nastić, Dragutinović 1, Gačević 1 (1), Stolić 3, Antelj, Pavlović 3, Zlatanović 1, D. Todorović 1, Nikolić, Babić 5, Leovac 3.

VOJVODINA: Arsenić, Orbović 1, Popov, B. Todorović 5, Milašević 2, Perović, Rastvorcev, Marjanović 4 (3), Smiljanić, Jovanović 3, Arsenić 2, Nikolić 2, Stanković 6, Rajičević, Vučković, Gugleta.