Danci jaki za Makedonce - Na Japan za drugo mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Danci jaki za Makedonce – Na Japan za drugo mesto

Danci jaki za Makedonce – Na Japan za drugo mesto

Kadetska reprezentacija Makedonije poražena je od Danske 26:29 (11:13) u četvrtom kolu grupne faze na Svetskom prvenstvu u Skoplju. Tim Danila Brestovca nije mogao da ugrozi kvalitetniji danski sastav koji je imao kontrolu nad rezultatom tokom svih 60 minuta.

Vodili su Danci sa +6 u drugom poluvremenu, ali je Nenad Kosteski pet minuta pre kraja smanjio na 25:27. To međutim nije poremetilo danski tim koji je overio prvo mesto u grupi.

Odličan je bio danski čuvar mreže Svend Bro Rughave sa 16 odbrana, Hokser je postigao šest golova, dok su sa druge strane, najefikasniji bili Serafimov sa devet i Kosteski sa šest.

U poslednjem kolu Makedonci se sastaju sa Japanom, a za drugo mesto im je potrebna pobeda od četiri razlike, kako bi u eventualnom krugu sa Argentinom i Azijatima, bili najbolji.