Danci slomili Srbe u poslednjih 15 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Danci slomili Srbe u poslednjih 15 minuta

Danci slomili Srbe u poslednjih 15 minuta

4 komentari

Juniorska reprezentacija Srbije, poražena je na startu Evropskog prvenstva u Austriji od favorizovane Danske 31:23 (14:13). „Orlići“ su u prvih 45 minuta prikazali sasvim korektnu igru (19:20), ali je pad u poslednjoj četvrtini meča doveo do ubedljivog poraza. Ubitačna serija 6:1 Danaca, slomila je otpor čete Aleksandra Brkovića (23:20 – 29:21).

Dobro su srpski reprezentativci otvorili meč, poveli 4:1, imali napad za +4 u osmom minutu, ali su se Danci ubrzo prilagodili na 3-2-1 odbranu i stigli 5:5. Raspucani Sretenović i lucidni Đukić, držali su Srbiju u igri sve do poluvremena, iako su Danci u 18. minutu došli do prednosti 9:8, koju su imali u nastavku meča.

Na startu drugog poluvremena, Danci su postigli pet brzih golova, odlepili se na 17:14, ali su boljom igrom u odbrani, neutralisavši srpski napad, tek desetak minuta pre kraja, uspeli da slome rivala…

Naredni meč Srbija igra sa Švajcarskom u petak od 16 časova. Švajcarci su u prvom kolu savladali Estoniju 26:20.