Dizinger presudio Zagrebu tri sekunde pre kraja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Dizinger presudio Zagrebu tri sekunde pre kraja

Dizinger presudio Zagrebu tri sekunde pre kraja

Zagreb je bio nadomak boda i u Švajcarskoj u trećem kolu EHF Lige šampiona, ali se Kadetenu vratilo za poraz u poslednjoj sekundi u Segedinu. Najbolji junior sveta u generaciji 1990, Kristijan Dizinger je rešio pitanje pobednika golom tri sekunde pre kraja za konačnih 28:27 (16:15) i zaključio seriju od četiri vezana poraza svog tima. A bilo je neizvesno do samog kraja i sve zahvaljujući borbenom Zagrebu, koji se iznova i iznova vraćao u meč, jurio i sustizao prednost domaćina. Imali su Švajcarci 22:17, pa 24:21 u 49. minutu. Na 26:24 u 56. minutu i dva igrača više je bilo na terenu u narandžastim dresovima, ali sve to nije bilo dovoljno da se slomi otpor hrvatskog šampiona. Stigao je Zagreb na 26:26. Švajcarci su ponovo poveli 27:26 i ušli sa napadom u poslednji minut, koji je na 50 sekundi pre kraja presekao Zlatko Horvat, „kralj kontre“, koji je vratio u egal savladavši sjajnog Litvanca Vasikevičijusa.

Švajcarci su posle zatraženog tajm-auta imali još 40 sekundi za napad. Lopta je kružila od Žurke, preko Pendića, sve do Dizingera, koji je tri sekunde pre kraja iz koraka ispod ruke pronašao put do mreže Kelentrića.