Domaći Metalurg daleko od pobede u Španiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Domaći Metalurg daleko od pobede u Španiji

Domaći Metalurg daleko od pobede u Španiji

2 komentari

Rukometaši skopskog Metalurga, poraženi su u petom kolu EHF Lige šampiona u Logronju od La Riohe 31:27 (13:13). Do skora 0-5, izabranici Line Červara došli su lošom igrom sredinom drugog poluvremena, kada je domaći tim napravio seriju 8:1 i sa 20:18 otišao na 28:19 u 53. minutu. Mali broj igrača u sastavu makedonskog šampiona, očigledno je uticao da tempo igre padne, što je domaćin kaznio, ali nije uspeo u nameri da dotuče Mirkulovskog i drugove, koji su se u poslednjih par minuta smanjili minus i vratili nadu svojim navijačima da bi u revanšu za sedam dana, mogli da u međusobnom skoru budu bolji od Španaca.

Metalurg se dobro držao tokom  prvih 30 minuta predvođen raspoloženim Mirkulovskim, preciznim Vugrinecom sa sedam metara i nadahnutim Dimovskim na crti. Logronjo je u 27. minutu imao 12:9, ali je serija 4:0 preokrenula stvari, pa je Metalurg umalo na odmor otišao sa prednošću (13:13).

U nastavku, domaćin je pojačao odbranu, a gosti osim Naumčeta Mojsovskog, nisu imali raspoloženog igrača u bekovskoj liniji. Poslednja šansa za priključak, viđena je u 45. minutu, kada je Mojsovski promašio za 20:19, a zatim je usledila serija domaćina, u čijim je redovima Do Santos postigao osam golova…

Mirkulovski je postigao osam na kraju, Mojsovski šest, kao i Vugrinec.