DOMAĆICE OSVOJILE "TROFEJ SRBIJE 2013": Srpkinje sa +20 ispratile Makedoniju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan DOMAĆICE OSVOJILE „TROFEJ SRBIJE 2013“: Srpkinje sa +20 ispratile Makedoniju

DOMAĆICE OSVOJILE „TROFEJ SRBIJE 2013“: Srpkinje sa +20 ispratile Makedoniju

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedom u meču sa Makedonijom 37:17 (19:10) osvojila je prvo mesto na „Trofeju Srbija 2013“ u Vrnjačkoj Banji. Bila je ovo poslednja provera pred start Svetskog prvenstva i meča sa Japanom 6. decembra u Nišu.

Izabranice selektora Saše Boškovića svih 60 minuta igrale su dobro i nisu dozvolile Makedonkama da pokazu kvalitet koji poseduju. Sve devojke dobile su priliku na utamici, sem povređene Jelene Erić. Ekspedicija put Niša kreće danas i biće smeštena u hotelu „Tami rezidens“.

Ženski centar Milica iz Vrnjačke Banje se simboličnim poklonima zahvalio reprezentativkama i srpskom rukometnom savezu na pomoći u kampanji „Na čijem je satu naših pet minuta“,  pošto se akcija za prikupljanje sredstava za ultrazvučni aparat za pravovremeno otkrivanje raka dojke uspešno privodi kraju.

SRBIJA – MAKEDONIJA  37:17 (19:10)
Dvorana: „Vlade Divac“. Gledalaca: 500. Sudije: Gubica i Milošević (obojica iz Hrvatske)
Sedmerci:  Srbija: 4 (4) , Makedonija: 4 (3).
Isključenja:  Srbija: 4 minuta, Makedonija: 6 minuta.
SRBIJA: Krpež 2, Popović 3, Trifunović 2 (1), Lekić 2, Živković 4, Damnjanović 6 (3), Erić, Risović (4 odbrane), Rajović 1, Pop-Lazić 1, Ognjenović 2, Filipović 2,Tomašević (6 odbrana), Kačarević (3 odbrane), Nišavić 3, Milošević 2 , Stoiljković 2, Liščević, Cvijić 2, Lojpur  1,Dmitrović 2.
MAKEDONIJA: Antik (5 odbrana), Mecevska 1, Sazdovski 2, Stefanovska, Grozdanovska 6 (3), Gakidova 1, Gjorgijevska 1, Petkovska, Beleska, Despodovska 3, Nikolovska 1, Jovanovska, Sazdovska, Velickovska, Šteriova, Mitova 2.

Konačan plasman na turniru „Trofej Srbija 2013“:

1.    Srbija
2.    Hrvatska
3.    Angola
4.    Makedonija.

Selektor reprezentacije Srbije, Saša Bošković, bio je zadovoljan posle meča:

– Posle slabog prvog poluvremena protiv Hrvatske, zadovoljan sam igrom u mečevima sa Angolom i Makedonijom.  Imamo još 10 dana do duela sa Brazilom i Danskom, ali neće sigurno biti lako na otvaranju sa Japanom i posle sa Alžirom. Video sam gde treba da poboljšamo neke stvari  i znam šta nam je činiti u Nisu.