Balkan Handball

EHF LŠ: Vardar nemoćan u Barseloni

U meču nedelje, Barselona je nanela Vardaru treći poraz u eliti, a drugi uzastopni i svakako najubedljiviji, 34-26(16-15). Španski prvaci su u furioznih 15 minuta drugog poluvremena potpuno uništili nadu Vardara da im se može revanširati za poraz u Skoplju. Kada je prvi strelac meča Mortensen (9) u 45 minutu pogodio za +10 ( 28-18), bilo je pitanje samo sa kojom razlikom će slaviti domaćin.

Ako se bude biralo najlošije poluvreme Vardara za vakta Sergeja Samsonenka, onda će ovo iz „Blaugrane“ biti u najužoj konkurenciji. Imaće pune ruke posla Roberto Parondo da objasni pad svoje ekipe koja je u prvom poluvremenu pokazala nivo sa samog starta sezone. Kevin Meler i jaka odbrana domaćeg sastava u uvodnih 10 minuta prvog poluvremena delovali su kao cunami na sastav Vardara, koji je uspešno branio Dejan Milosavljev. Već kod 24:16 bilo je jasno da makedonskim šampionima nema povratka. Odbrana – kontra – gol, što nije „zakucao“ Kasper Mortensen (9), rešavao je Žilberto Duarte posle pozicione igre (4).

Kod Vardara Ivan Čupić je bio najefikasniji sa pet pogodaka.

Prvo mesto je najverovatnije izgubljeno.

1. Barcelona 8 7 0 1 268:215 14

2. Vive Kielce 8 6 0 2 251:233 12

3. Rhein-Neckar 8 5 0 3 255:238 10

4. Vardar 8 5 0 3 225:219 10

5. Telekom Veszprem 8 4 0 4 234:230 8

6. Meshkov Brest 8 2 0 6 214:243 4

7. Montpellier 8 1 1 6 216:239 3

8. Kristianstad 8 1 1 6 226:272 3