EP kadeta 2018 - Hrvatska pregazila Portugal u drugom poluvremenu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EP kadeta 2018 – Hrvatska pregazila Portugal u drugom poluvremenu

EP kadeta 2018 – Hrvatska pregazila Portugal u drugom poluvremenu

Sve ono što je portugalska generacija 1998, naslednici iz 2000 očigledno nisu. To je pokazala kadetska selekcija Hrvatske na otvaranju EP 2018 u Koprivnici ubedljivom pobedom nad momcima sa Atlantika 37:21 (15:11). Tim selektora Lisice postigao je 22 gola u drugom poluvremenu. Najbolji strelac kod Hrvatske bio je Mateo Maraš s devet pogodaka, dok je Stipe Purić, ujedno i najbolji igrač utakmice, imao 19 odbrana. Kod Portugala istaknuli su se Fabio Teixeira, Miguel Neves i Martim Costa svaki sa po pet golova.

Hrvatska dočekuje Izrael u drugom kolu (20.30), a pre toga, Srbija i Portugal će odmeriti snage (18.30).

OD GOTOVOG VERESIJA: Srbija ispustila +5 u finišu, samo bod protiv Izraela