EP kadeta: Hrvatska na SP, Makedonija izbegla fenjer - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EP kadeta: Hrvatska na SP, Makedonija izbegla fenjer

EP kadeta: Hrvatska na SP, Makedonija izbegla fenjer

Hrvtaski kadeti demolirali su vršnjake iz Rusije 40:24 (16:11), u utakmici razigravanja za plasman od 9. do 12. mesta. Time su izabranici Hrvoja Horvata zakazali duel za 9. mesto sa Islandom (20 h). Što je najvažnije, time su obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo sledeće godine.
Početna faza utakmice ni najmanje nije nagoveštavala krajnji ishod. Rezultat je u 25. minutu bio 10:10. Tada kreće potpuna dominacija Hrvata, koji su za pet minuta stekli istu toliku prednost i na odmor otišli sa 16:11.
Horvatovi puleni su u nastavku do nogu potukli Ruse i izvojevali ubedljivu pobedu.

Odličan je kod Hrvatske bio Marin Jelinić s osam pogodaka, po šest su dodali Jakov Vrdoljak i Marko Jurakić, dok su se kod Rusije istakli Dmitrij Santalov i Viktor Furtsev s po četiri gola.

Nije velika uteha, ali je Makedonija uspela da makar izbegne poslednje mesto na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. Igrači Aleksandra Jovića su u duelu za 15. mesto savladali Rumuniju rezultatom 35:32 (17:13).
Nelovski je dominirao u napadu crveno – žutih, koji su u drugom poluvremenu imali i plus sedam, ali je manjak koncentracije u završnici prouzrokovao nešto neizvesniju završnicu. Ipak, demoralisani Rumuni nisu imali snage za preokret.