EP kadeta: Orlići pobedili Poljake - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EP kadeta: Orlići pobedili Poljake

EP kadeta: Orlići pobedili Poljake

Kadetska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Orlići su savladali Poljsku 34:31 (17:19) i tako povećali šanse da se nađu u osam najboljih ekipa posle preliminarne faze takmičenja. Naredni protivnik Srbije biće selekcija Portugalije (petak, 15.30), koja je danas doživela ubedljiv poraz od Nemačke 19:34.

Daleko angažovanija odbrana i kvalitetniji napad nego u prvom poluvremenu, doneli su preokret u meću sa Poljacima. Jurili su Orlići Poljake sve do 42. minuta, kada je Sunajko doveo Srbiju u prednost 25:24. Maksić (7) je odlično dirigovao napadom, a odbrana, mnogo motivisanija nego u prvom poluvremenu, nije dozvoljavala rivalu da se vrati u vođstvo.

Pokušali su Poljaci presingom i odbranom 4+2 da dođu do preokreta. U 58. minutu bilo je 31:30, ali je najbolji strelac meča (10), Sunajko, bio precizan sa linije sedam metara i tako praktično rešio sve dileme.

U sastavu Nenada Maksića, Aleksa Maksić postigao je sedam golova, Stojanović šest, Ivanović 5, dok je Poljak predvodi Mauer sa 13 pogodaka.

Nenad Maksić selektor Srbije:

• Naš cilj je da prođemo među osam najboljih reprezentacija na prvenstvu, što se posle prvog poluvremena nije videlo na terenu. Dogovorili smo se da stegnemo odbranu i uspeli smo u tome. Ponosan sam na moje igrače.

Stefan Sunajko, junak pobede Srbije:

• Gubili smo i sa pet golova u jednom trenutku, ali smo poslednjih 20 minuta meča odigrali odlično. Slavili smo protiv teškog protivnika i to nam diže samopouzdanje pred predstojeće mečeve.

Hihail Skorski, trener Poljske:

• Imali smo problem sa napadom u drugom poluvremenu, nismo uspeli da postignmemo dovoljno golova. Međutim, problem nam je i odbrama, jer nije bila na nivou koji smo očekivali. Probaćemo da damo maksimum da se plasiramo u glavnu rundu takmičenja.