EURO 2016: Pakleni i drugi puta sigurni - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EURO 2016: Pakleni i drugi puta sigurni

EURO 2016: Pakleni i drugi puta sigurni

U meču kojeg je obilježio niz organizacijskih propusta, među kojima je i betonska podloga tek presvučena plastikom umjesto službene EHF-ove, Turci su dočekali ekipu Paklenih. Ali u podosta drugačijem ozračju negoli su se nadali: u Ankari se skupilo oko 1.500 gledatelja, što je gotovo upola manje od maksimalnog kapaciteta službene dvorane Turskog rukometnog saveza. Bez prave podrške s tribina izostao je i poznati turski fanatizam čime je i Hrvatskoj indirektno olakšan put do pobjede kranjim rezultatom 32:22 (16:9).

Turci su se, slično kao i Nizozemska, držali u egalu 10-ak minuta nakon čega Hrvati neumoljivo kontriraju te se ubrzo odvajaju i na prednost od 6-7 pogodaka. Obrana je ponovno bila odlična, primila svega devet pogodaka u prvom dijelu susreta, blokirala niz vanjskih šuteva Donea i Čektina koji su svim silama pokušavali prepucati dvometarski „zid“ ispred Alilovića – većinom je i ostajalo na pokušajima.

Za razliku od koprivničkog meča protiv Nizozemske, Hrvati su ovoga puta ušli jednako ozbiljno i u drugu dionicu susreta pa su već u 37. minuti imali dvocifrenu rezultatsku prednost koju su uspjeli održati do kraja. Iznosila je ona 10-ak minuta prije kraja i pokoji pogodak više, ali tada su krenule nešto veće rotacije, pokušaji igranja novih kombinacija pa su Turci ipak uspješno vratili zaostatak na „okruglih“ deset. Unatoč tome, može se zaključiti da je Hrvatska kvalitetno odradila zadatak u Ankari, ostavila i nijansu bolji dojam u odnosu na prvi meč, te prema prikazanome ne bi smjela imati većih problema s prolaskom na EP. Preostaje jedino vidjeti hoće li uspjeti do pobjeda i protiv Norvežana, što bi značilo osvajanje kvalifikacijske skupine.

TURSKA: Celik, Pektas 1, Caliskan, Öz, Boyar 1, Erceylan, Göktepe, Özbahar 2, Zaman, Catkin 7, Özmusul, Eröz 2, Örnek 1, Döne 8, Serdaroglu, Göcmen  izbornik: Adnan Özturk

HRVATSKA: Pešić dve odbrane, Ivić, Alilović 10 odbrana, Stepančić 3, Kopljar 6, Vori 1, Gojun 1, Raković 2, Karačić 3, Bičanić, Štrlek 3, Čupić 6, Musa 2, Ninčević, Slišković 3, Cindrić 2  izbornik: Slavko Goluža

PIŠE: TOMISLAV LAURIČ