Francuzi najbolji na 51. turniru u Doboju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Francuzi najbolji na 51. turniru u Doboju

Francuzi najbolji na 51. turniru u Doboju

Uroš Samardžić

Klubovi širom Evrope polako ulaze u završnu fazu priprema za novu sezonu, a u centru pažnje poslednjih dana Avgusta su turniri, prijateljskog karaktera, na kojima klubovi bruse formu. 51. međunarodni turnir takovog karaktera održan je u Doboju. Učešće je uzelo osam klubova, kako iz regiona tako i iz Evrope. Na kraju, zaltnom medaljom okitio se predstavnik Francuske – ekipa MHB C’Chartres.

Eurofarm Rabotnik je propustio veliku priliku u finalu da stigne do pobede nakon 60 minuta, ali je Šartr izdržao, izborio sedmerce, te iz istih izašao kao pobednik. Konačan rezultat pratično prvog dela finalne predstave u Doboju bio je 22:22 (10:11), dok je nakon „penal lutrije“ na semaforu stajalo 26:25 u korist francuske ekipe. Izabranici trenera Alušovskog su bolje započeli susret, i nakon 18 minuta igre stigli do „+5“. I francuzi su imali svoje minute, a glavni adut bio je golman nominalnog gosta, Jansen, koji je imao devet intervencija, te uz pomoć raspoloženog Vanje Ilića vodio svoj tim do povratka u meč. Preslikana situcija viđena je i u drugom delu, a nakon poslednjog zvuka sirene, na semaforu je stajo jednak broj golova za obe ekipe, pa su sedmerci odlučivali o šampionu. Epitet tragičara poneli su Kuzmanovski i Čurlevski koji nisu uspeli da realizuju sedmerce za Eurofarm Rabotnik. Na kraju, treba pomenuti da je najefikasniji na meču bio Neven Stjepanović sa sedam golova.