"Furija" protutnjala Skopljem - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Furija“ protutnjala Skopljem

„Furija“ protutnjala Skopljem

14 komentari

Reprezentacija Makedonije, poražena je od svetskog šampiona, Španije 17:24 (7:13) u Skoplju pred 7000 navijača. Iako su borbenost i visoka motivisanost igrača Ivice Obrvana bili zagarantovani, Španci su od prvog minuta nametnuli ritam koji Makedonci nisu mogli da prate. Čvrstom odbranom, koja ih je i dovela do statusa najbolje reprezentacije na svetu, Moros, Makeda i ekipa, svih 60 minuta su onemogućavali lake golove Makedonaca, parališući njihov pozicioni napad i praveći priliku za polukontre i kontre.

Nemoć bekovske trojke Mirkulovski – Mojsovski – Lazarov, ogledanu u rezultatu 0:3 posle deset minuta meča, Obrvan je pokušao da reši tajm-autom. Od tada se nešto i pokrenulo u napadu,preko agilnog Filipa Mirkulovskog, ali to nije bilo dovoljno. Naumče Mojsovski nije ličio na sebe sa dresom Metalurga, a Kire Lazarov, otvorivši utakmicu sa tri promašaja, posle 20 minuta, ustupio je mesto Lazi Majnovu.

Odlični Šterbik na golu, pravio je posao i za rastrčane Riveru i Tomasa, koji su svojoj reprezentaciji doneli 8:3 u 17. minutu. Kod Makedonaca, osim Mirkulovskog, Nedanovskog i pivotmenskog para Dimovski – Stoilov, nije bilo rešenja da se nadigra visok bedem “Furije”. Do kraja poluvremena, videli smo i vezani het-trik dugajlije Montorosa za +6 Španaca – 13:7.

Makedonija – Španija 17:24 (7:13)

Makedonija (7+10): Angelov (8 odbrana), Ristovski (3 odbrane), Majnov, Stoilov 1, K.Lazarov, Jonovski, Temelkov 2, Mirkulovski 3, Markoski, Mojsovski 3 (1), Dimovski 2, Georgievski 2, F.Lazarov 1(1), Nedanovski 3,  Ojleski i Kuzmanovski

Španija (13+11): Šterbik (13 odbrana), Siera, Rivera 3, Baena 4, Rokas, Antonio Garsija 1, Kaneljas, Ruesga 3, Makeda 1, Moros, Gvardiola, Montoro 4, Raul Entrerios 3, Tomas 5, Čema Rodriges i Arinjo

Bez snage da se bilo šta promeni, i pored velike želje, ušli su Makedonci u nastavak meča. Za prvi gol Naumčeta Mojsovskog iz igre, moralo se čekati do 37. minuta.  Raul Entrerios je u 41. minutu povećao na +8 (21:13), potvrdivši da Španci neće spustiti gas do kraja.

Bez golova sa bekovskih pozicija, sa par povreda (Mirkulovski izveden iz hale), Makedonija je mogla samo do prihvatljivog poraza – 17:24.

Kod Španije, Tomas sa pet, odnosno Baena i Montoro sa po četiri gola, bili su najefikasniji, dok su kod domaće selekcije, Mojsovski, Nedanovski i Mirkulovski postigli po tri…