HRVATSKA NOĆ: Zagreb slavio u Meškovu - Nexe sa bodovima iz Slane Bare - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan HRVATSKA NOĆ: Zagreb slavio u Meškovu – Nexe sa bodovima iz Slane Bare

HRVATSKA NOĆ: Zagreb slavio u Meškovu – Nexe sa bodovima iz Slane Bare

Hrvatska noć u SEHA GAZPROM ligi. I PPD Zagreb i Nexe slavili su pobede u svojim drugim mečevima u novoj sezoni. Zagrepčani su napravili odličan rezultat u Belorusiji pobedivši Meškov 24:21 (12:12) pokazavši tako da se od Veselina Vujovića i njegovih izabranika i u ovoj sezoni mogu očekivati vrhunski rezultati. Hrvatski šampion je od samog starta bio u plusu, vodio 10:6, da bi Belorusi uspeli da uhvate priključak do poluvremena  12:12. To nije poremetilo Horvata, Obranovića (najefikasniji sa po šest golova) i društvo, koji su nastavili da dominiraju u nastavku i zasluženo došli do pobede.

Meškov Brest: Pešić (9 odbrana), Čarapenka; Rutenka 3, Babičev 1, Kulak, Manojlović 2, Kristopans 4, Kamišik 1, Nikulenkau 1, Stojković 3, Tioumentsev 2, Šumak, Vukić 3, Baranau, Razgor, Šilović 1

PPD Zagreb: Stevanović (6 odbrana), Ivić (7 odbrana); Mihić 2, Sabljić, Vujić 4, Stepančić 3, Kontrec 1, Šprem 1, Šebetić, Raković, Horvat 6 (2), Šušnja, Šandrk, Valčić, Obranović 6, Pavlović 1

FURIOZAN FINIŠ NAŠIČANA

Rukometaši našičkog Nexe-a savladali su domaću Vojvodinu 26:24 (13:15) i tako proslavili prvu pobedu u novoj sezoni. U uzbudljivom duelu kakav se očekivao od rivala približnog kvaliteta, Našičani su odigrali fantastično poslednjih petnaestak minuta i nadoknadili veliku prednost Novosađana, koja je iznosila i +5. Tim Zdenka Kordija je u potpunosti neutralisao napad srpskog šampiona u poslednjih devet minuta meča i serijom 5:1 spakovao bodove za Slavoniju.

Meč je protekao u pravoj rezultatskoj klackailici, koja je u prvih 20 minuta pretezala na stranu gostiju. Našičani su preko kapitena Mrđenovića posle deset minuta imali 7:4, da bi Novosađani preko raspucanog Zorana Nikolića do 20. minuta izjednačili na 10:10. Upravo je borbeni pivotmen kumovao seriji 4:0 koja je srpskom timu donela prednost na poluvremenu – 15:13.

Dominacija Novosađana se nastavila sve do 43. minuta i velikih +5 – 20:15, koju je donela prevashodno dobra odbrana tima Nikole Markovića. Po istom receptu, vratio se hrvatski vicešampion u meč, dozvolivši domaćinu da postigne samo četiri gola za poslednjih 17 minuta. U samo četiri minuta Nuić i Božić Pavletić približili su svoj tim na 20:19, kada se ušlo u igru gol za gol.

Nikolić je odveo Vojvodinu poslednji put na +2 u 51. minutu – 23:21, a od tada je na terenu postojao samo jedan tim. Furioznih 5:0 Etera, Zrnića, Barišić-Jamana i Mrđenovića, presudila je na stranu gostiju.