KAO ZA GODINU I PO DANA U ZAGREBU: Rekord karijere Lovra Jotića - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KAO ZA GODINU I PO DANA U ZAGREBU: Rekord karijere Lovra Jotića

KAO ZA GODINU I PO DANA U ZAGREBU: Rekord karijere Lovra Jotića

Jedini na nivou EHF Lige šampiona u bekovskoj liniji Eurofarm Rabotnika u porazu od Savehofa 24:25 u Švedskoj, bio je povremeni hrvatski reprezentativac, Lovro Jotić.

Da je 25-godišnji srednji bek došao u Bitolj da se razigra i konačno dobije minute u evropskom elitnom takmičenju, jasno je već posle dva meča. Ako se pogleda statistika, osam večerašnjih golova u dresu makedonskog vicešampiona, daleko je nadmašen dosadašnji rekord u dresovima PPD Zagreb i danskog Olborga. (do sada je bio četiri).

Jotić je već upisao 13 golova u dva meča, a za čitavu prošlu sezonu u dresu PPD Zagreb, postigao je 10.

Član reprezentacije Hrvatske na Svetskom prvenstvu 2017 u Francuskoj, ukupno je postigao 62 gola u evropskom elitnom takmičenju.

Posle odličnog prvog poluvremena (7), usledio je golgeterski pad u drugom, što se odrazilo i na konačan performans sastava Stevčeta Alušovskog.

Lovro Jotić o dolasku u Eurofarm: Nadam se da ću ovde pokazati šta mogu i znam