ZAUSTAVILI ŠMIDA, OSVOJILI BODOVE: Hrvati slomili žilave Švajcarce u Osijeku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ZAUSTAVILI ŠMIDA, OSVOJILI BODOVE: Hrvati slomili žilave Švajcarce u Osijeku

ZAUSTAVILI ŠMIDA, OSVOJILI BODOVE: Hrvati slomili žilave Švajcarce u Osijeku

Bodovi su na kontu Line Červara i njegovih izabranika, koji nisu previše blistali u pobedi nad Švajcarskom 31:28 (15:16). To im pred rasprodatim Gradskim vrtom u Osijeku nisu omogućili veoma dobri Švajcarci, koji su čitav meč bili u egalu, pretili, ali nisu imali dovoljno kvaliteta da načine iznenađenje.

Da bodovi ostanu u Hrvatskoj potrudio se golman Marin Šego koji je još jednom potvrdio da se nalazi u životnoj formi i da je njegovo vreme došlo posle mnogo godina u kojima nije mogao da stekne reprezentativni status.

Osim povremeno igrom sa Domagojem Duvnjakom kao prednjim u odbrani, nije hrvatska odbrana imala rešenja za igru bez golmana švajcarskog tima koju je predvodio sjajni Andi Šmid. Postigao je srednji bek Švajcaraca sedam golova u prvih 30 minuta, razigravao šutera Luku Marosa i Alena Miloševića na crti, pa su gosti na poluvreme otišli sa prednošću 15:16.

Bukvalno su stisli svoje redove Hrvati u drugom delu. Marin Šego je doneo svoje, pali su i golovi u nebranjenu mrežu Nikole Portnera. Luka Cindrić (6) je zagospodario napadom, odigravši „Vardarovu igru“ sa Igorom Karačićem, a raspucan je bio i Luka Stepančić (6). Otvorilo se i na crti gde je mladi Šipić (3/3) pokazao da je klesan od kamena.

Šmid je postigao samo jedan gol u nastavku (ukupno osam), u poslednjoj sekundi, iz sedmerca…