Završen drugi dan Jarun Kupa 2019 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Završen drugi dan Jarun Kupa 2019

Završen drugi dan Jarun Kupa 2019

Završen drugi dan Jarun kupa, Detono u dramatičnoj završnici izgubio na shoot-out od HEI beachhandball dok je Toyota MHC Dubrava iznenadila Kontese

Drugog dana Jarun Kupa u seniorskoj kategoriji odigrano je sveukupno 11 utakmica, 7 u ženskoj i 4 u muškoj kategoriji. Iako dan nije započeo najboljim vremenskim prilikama kao što su jak vjetar, sivilo i povremena kiša, to nije spriječilo ekipe da nam pokažu vrhunski rukomet na pijesku i dočaraju barem dio onog što nas tek očekuje u sljedećim danima turnira. No kako je dan odmicao, sunce se pojavilo i pokazalo prave čari zagrebačkog Jaruna.

Gledatelji su već u jutarnjim satima imali pravu poslasticu od utakmice gdje su se prošlogodišnji prvaci Hrvatske, Detono Zagreb, borili za prve bodove protiv danske ekipe HEI beachhandball.

Prvi set započeo je poprilično nervozno sa promašajima na obje strane, a do samog kraja se igralo pogodak za pogodak, te je u polovici prvog seta Detono držao minimalnu prednost, ali tada danci okreću rezultat u svoju korist uz minimalnu prednost. Sve do posljednjih minuta danci drže prednost no tad Detono, nakon isključenog danskog igrača i zabijenog penala vraćaju prednost na 21:20. U dramatičnoj završnici primaju pogodak specijalista te tako gube set rezultatom 21:22.

Pauza nakon prvog seta je očito je odlično odgovarala detonatorima koji su u drugi set ušli ozbiljnije i odlučnije te nakon par minuta igranja pogodak za pogodak, uz čvršću igru u napadu i obrani odlaze na nekoliko pogodaka prednosti te završavaju set sa visokom pobjedom 28:20.

Nakon rezultata 1:1 u setovima, uslijedio je shoot-out kojeg su započeli danci sa promašajem te je to u startu dovelo Detono u prednost. Međutim, dok su danci ostale prilike zabili, sljedeća dva neiskorištena pogotka stajala su Detono pobjede. Tako je ta utakmica završila 3:1 u setovima u korist HEI beachhandball i bila pokazatelj kako nas i ove godine očekuje uzbudljiv turnir i vrhunski rukomet na pijesku.

U skupini C, Chemo profili su očekivano odnijeli pobjedu nad BHC Hello Zagreb 2, koji je nakon toga pobijedio ekipu AKRP Zagreb. Švedska je pobijedila selekciju Kine 2:0 u setovima.

Prava poslastica rukometu na pijesku u ženskoj seniorskoj kategoriji odigravala se u 10:40 gdje su se prošlogodišnje prvakinje Hrvatske, Kontesa Nera, susrele sa vječnim rivalom Toyota MHC Dubrava.

Prvi set je počeo poprilično izjednačeno, ali u polovici seta Dubrava je pokazala kako je ušla spremnija u utakmicu dok su Kontese neuobičajeno puno promašile u napadu. Tako je Dubrava preuzela vodstvo i završila set sa prednošću 14:10.

Nakon stanke između setova očekivali smo da će Kontese odigrati set u uobičajenom ritmu, međutim Dubrava ne popušta, te samo nakon nekoliko minuta, uz puno pogrešaka kontesa, Dubrava odlazi na prednost od 12:2 i taj ritam drži do kraja seta koji je završio rezultatom 20:10.

Ovaj put Dubrava je zasluženo odnijela pobjedu, te tako s uzbuđenjem čekamo rasplet u skupinama i ne sumnjamo da će četvrtfinala biti uzbudljiva.

U grupi A Westsite drži vrh tablice sa dvije pobijede, Detono je na drugom mjestu sa odigranom jednom utakmicom, debitantice Furioze imaju dva poraza i jednu pobjedu, dok je selekcija Kine na zadnjem mjestu uz dva poraza.

Poljakinje BHT Pyrki Poznan drže prvo mjesto sa dvije pobjede, Dubrava je na drugom mjestu ispred Kontesa, Chemo profil imaju dva poraza i trenutačno se nalaze na zadnjem mjestu.

U nedjelju nas očekuju uzbudljive utakmice s početkom već u 9:20 ujutro pa sve do 19:00 kada se igra zadnja utakmica. Tada ćemo prvi puta vidjeti u kakvom sastavu i razini uigranosti dolaze muške seniorske ekipe koje su nam poznate od prošlih turnira te tko će se boriti za prvo mjesto u skupinama. Također, čekamo i rasplet u ženskoj seniorskoj kategoriji, gdje će biti zaključeno tko odlazi u borbu za osvajanje turnira.

Ne sumnjamo da nas očekuje uzbudljiv dan prepun borbi za bodove.

Prošećite do Jaruna i uživajte u vrhunskom rukometu na pijesku i navijanju!