Hrvatski Kup: Zagreb bolji od Nexea u sjajnom "finalu pre finala" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatski Kup: Zagreb bolji od Nexea u sjajnom „finalu pre finala“

Hrvatski Kup: Zagreb bolji od Nexea u sjajnom „finalu pre finala“

Prvi finalista Kupa Hrvatske je ekipa PPD Zagreba, koja je u dvoboju dva najbolja kluba iz ove zemlje teškom mukom savladala Nexe 33:31 (17:15). Završnica ovog takmičenja igra se u dvorani „Žatika“ u Poreču, a u drugom polufinalu sastaju se Dubrava i Čakovec.

Koliko je meč bio neizvestan najbolje govori podatak da je viđeno čak 23 izjednačenja, „Gromovi“ su nakon nekoliko slabijih izdanja u finišu sezone odigrali sjajan meč, vodili većim delom prvog i početkom drugog poluvremena (20:22), ali su na kraju ponovo položili oružje pred najvećim rivalom. Poslednji egal zabeležen je u 54. minutu pri rezultatu 29:29, pre nego što se PPD Zagreb odvojio sa dva uzastopna pogotka i prednost sačuvao do kraja.

Frapantno deluje podatak da je Zagrebu ovo 27. plasman u finale ovog takmičenja u njegovom 28. izdanju. Tim iz prestonice ima 25 titula – jedini put nisu slavili 2001. i 2002. godine, kada je najbolji bio Metković.

PPD Zagreb – RK Nexe 33:31 (17:15)

PPD Zagreb:
Ristanović, Vori, Ereš , Mrakovčić 4, Pavletić 3, Kontrec 1, Burić 1, Sršen 10, Potočnik 1, Ravnić, Mandić 7, Hrstić, Bićanić 2, Vlah 3, Vekić, Kastelic 1

RK Nexe:
ŽLelić , Šipić 4, Gadža 5, Leban, Eter, Zrnić, Jaman, Car (13 Obrana), Buvinić 5, Radovanović, Jelinić 1, Vida 3, Lavrić, Tomić 2, Jaganjac 11, Celebi

Sedmerci: PPD Zagreb 7/7 (Sršen, Mandić 6/6), RK Nexe 0/1 (Jaman)
Isključenja: PPD Zagreb 2 minuta (Kontrec), RK Nexe 14 minuta (Šipić, Jaman, Buvinić, Lavrić 2+2, Tomić 2+2)