I DALJE BEZ PORAZA: Čudesni Alilović i Nilsson previše za Zagreb - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan I DALJE BEZ PORAZA: Čudesni Alilović i Nilsson previše za Zagreb

I DALJE BEZ PORAZA: Čudesni Alilović i Nilsson previše za Zagreb

Mađarski prvak nije iznevjerio svoje navijače. Kao što je obećao njihov strateg Ortega, prvi dio sezone uoči reprezentativne stanke završili su sa 100%-tnim učinkom. Posljednju je priliku za poremetiti Veszpremove planove imao PPD Zagreb, ali niti njemu to nije pošlo za rukom. Poražen je rezultatom 27:22 nakon što je na poluvremenu zaostajao minimalnih 14:13.

Oba su tima nastupila bez ponajboljih pojedinaca: domaćin bez desnog beka Nagyja, dok su gosti doputovali bez kapetana Horvata, a osim njega u sastavu nisu bili niti razboljeli Vuglač te Mandalinić čije koljeno još uvijek nije dovoljno spremno za prekid višemjesečnog izbivanja s terena.

U početku se meča to nije pretjerano osjetilo. Igralo se pogodak za pogodak, Zagreb je imao i dva vodstva (3:4, 4:5) no poslije toga rezultatska prednost više niti jednom nije preselila na njihovu stranu. Veszprem je uspio kreirati nekoliko mini-serija od 2-3 pogotka, Zagrebaši su ih uspjeli dostići tek u 14. minuti na 7:7 (Obranović) te pred sam kraj poluvremena na 13:13 kada su i sami uspjeli kreirati jednu seriju od 3:0. Do odmora pogađa jedino Ilić te postavlja konačni rezultat prvog dijela 14:13.

U nastavku neka druga priča, prvenstveno ozbiljniji Veszprem koji već u 38. minuti dolazi do pet pogodaka prednosti (20:15) za što su velikim dijelom zaslužna njihova dvojica ponajboljih igrača jučerašnjeg dvoboja: „hobotnica“ Alilović (19 obrana) te gorostasni švedski pivot Nilsson (9 pogodaka uz savršeni učinak) do kojeg su lopte stizale kako god su se Veszpremovi igrači sjetili, pogotovo Ilićeve (6 asista). Zagreb je pak nakon puno borbenije odigranog prvog dijela utakmice zapao u krizu koja je trajala predugo da bi se pariralo Veszpremu u njegovoj areni.

Mađari su ih predvođeni čudesnim Alilovićem od 41. do 57. minute ostavili bez ijednog postignutog pogotka – do tada je Zagreb u drugom dijelu postigao svega pet pogodaka – otišli na sedam pogodaka prednosti (25:18) a bilo je to dovoljno da Vuja pozvanu minutu odmora provede u povišenim tonovima. Frustriranost očajnom igrom pred protivničkim vratima bila je itekako prisutna; uslijedio je vapaj da se razlika smanji barem na nešto ugodnijih -5. Do tog su cilja uspjeli doćidvama pogodcima lijevog krilnog Mihića (27:22) koji je pred kraj meča dobio nešto više minuta, a priliku za kaljenjem gostujući je trener pružio i srednjem beku Lukačecu.

Na kraju rezultatski ne pretjerano uvjerljjiva pobjeda domaćih, ali s druge strane i vrlo kontrolirana. Ortega je izrotirao gotovo sve što je imao na raspolaganju, pred kraj meča samo pojačao obranu Sulićem da ne bi bilo neugodnosti. Po završetku meča niti ovoga puta nije izostala pjesma navijača koji itekako imaju razloga za slavljem – poraz je još uvijek nepoznanica njihova tima.

HC MKB – MVM Veszprem: Alilović (19 obrana), Mikler; Gulyas 2, Ivancsik, Schuh, Ruesga, Ilić 4, Nilsson 9, Zeitz 3, Ugalde 4, Marguč 3, Rodriguez 2, Terzić, Sulić, Kancel

RK PPD Zagreb: Stevanović (7 obrana), Ivić; Mihić 2, Brozović 3, Stepančić 3, Šprem 1, Čorić, Šebetić 2, Raković 4, Šušnja, J. Valčić 1, T. Valčić 1, Obranović 3, Kovačević, Lukačec, Pavlović 2