Istorijska pobeda Nexe-a, Zagreb pao u Našicama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Istorijska pobeda Nexe-a, Zagreb pao u Našicama

Istorijska pobeda Nexe-a, Zagreb pao u Našicama

Stefan Branežac

Prvo kolo nove sezone SEHA Gazprom lige donelo je istorijsku pobedu za grad Našice. Nexe-a je savladao rivala iz Zagreba, rezultatom 23:22 (13:9).

NEXE – PPD ZAGREB 23:22 (13:9)

Hala – OŠ kralj Tomislav, Našice

Sudije: Pandžić – Šatordžija (BiH)

NEXE: Šipić 6, Gadža 1, Leban, Eter 1, Zrnić, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Car, Buvinić 4, Radovanović 8 odbrana, Vida 2, Lončar, Lavrić, Tomić, Celebi, Vozab 8

PPD ZAGREB: Ereš, Vistorop 2, Mrakovčić 2, Božić Pavletić, Kontrec, Jović, Sršen 1, Horvat 9, Šušnja 1, Potočnik, Ravnić, Mandić 3, Bičanić 4, Vekić, Kastelic 6 odbrana

Semafor: 0:2 (4.) 5:2 (11.) 5:4 (14.) 9:4 (21.) 13:9 (30.) 20:14 (48.) 21:20 (57.) 23:22 (60.)

Bolje su gosti iz Zagreba ušli u ovaj meč, dobro je funkcionisala odbrana, Mandić je istrčao dve kontre i doveo svoj tim do +2 u četvrtom minutu. Odgovorio je sastav iz Našica, raspoložen je na golu bio internacionalac iz Srbije Mihailo Radovanović, pa su izabranici trenera Horvata na krilima Buvinića i Vozaba napravili seriju 5:0, te na taj način došli do tri gola prednosti. Reagovala je klupa Zagreba sa tajm-autom. Usledila je rekacija hrvatskog šampiona, koji golovima Šušnje i Mrakovčića prilazi rivalu na -1, sredinom prvog dela igre.

Tandemu BuvinićVozab priključio se kružni napadač Šipić, pa Našičani novom serijom 4:0 stiču opipljivu prednost, 9:4 u 21. minutu susreta. Održavao je domaći tim stečeno vođstvo do kraja prvog poluvremena, pokazali su veću angažovanost na obe strane terena u odnosu na rivala, pa se na odmor otišlo sa 13:9 u korist Nexe-a.

Start drugog poluvremena doneo je igru gol za gol, Zagrepčani nisu uspeli da uspostave kontinuitet u napadu, a najviše zahvaljujući golovima Zlatka Horvata sa linije sedam metara, održavali su zaostatak od tri gola. Hrvatski šampion je u 42. minutu ostao bez jednog od stubova odbrane, Tina Kontreca, koji je posle trećeg isključenja zaradio crveni karton. Sa druge strane, srednji bek Nexe-a Tomi Vozab bio je nezaustavljiv, proigravao je saigrače na crti, golgeterski bio raspoložen, pa su Našičani nakon njegovog pogotka u 48. minutu došli do najvećih +6, 20:14.

Imao je Nexe napad za sedam golova prednosti, ali je udarac Lončara zaustavio Kastelic. Pronašao je Zagreb napadački ritam, serijom 3:0 uz dva gola kapitena Horvata prilaze rivalu na -3, 20:17. Zaustavio je na kratko nalet gostiju Vozab, da bi na drugoj strani mladi Vistorop i Bičanić doveli svoj tim na dva gola zaostatka, prvi put još od 14. minuta utakmice. Priliku da u potpunosti uhvate rezultatski priključak propustili su izabranici Lina Červara u poslednja tri minuta, usled tri isključenja i šuta Bičanića daleko preko gola. Tačku na ovaj susret i istorijsku pobedu Nexe-a stavio je pivot Šipić pogotkom za konačnih 23:22.

Najefikasniji u taboru ekipe iz Našica bio je Tomi Vozab sa osam golova, dok je šest dodao Marin ŠipićZlatko Horvat precizan je bio devet puta za Zagreb, a pratio ga je Damir Bičanić sa četiri pogotka.

U drugom kolu SEHA Gazprom lige, Nexe će na gostovanje Izviđaču u Ljubuški, dok Zagreb na svom terenu dočekuje novajliju u regionalnom takmičenju, Steauu iz Bukurešta.