Iznenađenje za početak: Kretej bolji od šampiona na startu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Iznenađenje za početak: Kretej bolji od šampiona na startu

Iznenađenje za početak: Kretej bolji od šampiona na startu

Rukometaši Metalurga neuspešno su započeli 42, turnir u Strugi. Izabranici Lina Červara su na otvaranju poraženi od Kreteja rezultatom 24:21 (11:11). Na krilima nepogrešivog Deskaa (10 od 10), povratnik u francusku elitu je već posle prve utakmice u mnogome smanjio šanse da domaća publika vidi makedonski klasik u finalu. Meč je rešen u poslednjih deset minuta, a odlučujući faktor bila je bolja koncentracija „gostiju“.
Bolje su Francuzi otvorili meč, poveli 4:2. Metalurg je serijom 3:0 preokrenuo, i održavao minimalno vođstvo do odmora, na koji se otišlo rezultatom 11:11. Igra gol za gol nastavila se i na početku drugog dela, a trajala je do 48. minuta. Prvi je Konto prvim svojim golom posle dugo vremena odlepio svoj tim na plus dva, 18:16. Červar menja odbranu na 5-1, ali se i Grosas upisuje, a Minel pogađa šeesti put, za 21:17. Uzvraća Georgijevski sa tri uzastopna pogodka i tako vraća neizvesnost, 20:21 pet minuta pre kraja. Ipak, igrači Kreteja pokazuju bolju koncentraciju u finišu. Toromanović drugim golom vraća na isti toliki plus, pre nego što Siakal nagovaštava iznenađenje, 20:23. Poslednju dilemu jubilarnim, desetim golom, otklanja fantastični Deska.

Za najboljeg igrača makedonskog prvaka izabran je Renato Vugrinec, kod pobednika najbolji je bio Ugo Deska.

METALURG – KRETEJ 21:24 (11:11)
Isključenja: Metalurg 6, Kretej 8 minuta,
Sedmerci: Metalurg 2/2, Kretej 3/3
Metalurg :
Ojleski , Dimovski, Lipovina 5, Vugrinec 5 (2), Georgijevki 3, Manaskov 1, Mirkulovski 4, V. Markovski 1, Mitrevski 2 odb, Atman 3, N. Markovski , Cindrić 1, Kukovski, Borozan 2, Peševski, Đukić 1, Kocić 11 odbrana
Kretej:
Šunjić 4 odb, Konta 1, Toto 1, Kardinal, Ferandie, Minel 6, Malinović 2, Baile, Siakam 1, Toromanović 2, Risotvski 6 odb, Deska 10 (3), De la Salu, Grosas 1, Čepregi, Pintor.
Semamfor: 2:4 (9),4:6 (13), 7:6, (17) 8:9 (23), 11:10 (27), 13:13 (32), 15:15 (35), 16:18 (48), 17:20 (50), 20:24 (58)