JOŠ DVA: POLUFINALEE - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan JOŠ DVA: POLUFINALEE

JOŠ DVA: POLUFINALEE

4 komentari

Poražena je do večeras jedna od najvećih ekipa svih vremena – Norveška 28:25 (15:16) u četvrtfinalu Svetskog prvenstva, ali posao nije završen! Reprezentaciji Srbije predstoji borba za finale sa selekcijom Poljske, ali ako se ponovi ova rukometna noć pred 16000 gledalaca u „Kombank Areni“, teško da je bilo šta može zaustaviti do zlata! U fenomenalnoj partiji oboren je svetski i olimpijski šampion…

Početak meča je obeležila maestralna norveška golmanka Katrin Lunde. Dva odbranjena sedmerca Lekić i Damnjanović, kao i serija zicera, dovele su Norvešku vrlo brzo u prednost, a Srpkinje u ozbiljan problem sa realizacijom iako je napad Lekić – Damnjanović – Popović dobro funkcionisao. To je i dovelo do prvog tajm-auta već u 12. minutu pri rezultatu 7:3 za Skandinavke.

SRBIJA – NORVEŠKA 28:25 (15:16)

Dvorana: „Kombank Arena“. Gledalaca: 16028. Sudije: Gatelis i Mazeika (obojica iz Litvanije)

Sedmerci: 7 (4), Noveška 4 (2).

Isključenja: Srbija 4 minuta, Norveška 0 minuta.

SRBIJA: Krpež 3, Popović 1, Lekić 4 (1), Živković 2, Damnjanović 8, Erić, Rajović, Ognjenović, Filipović, Risović (2 odbrane),Tomašević (14 odbrana), Nišavić 2, Stoiljković, Liščević, Cvijić 8 (3), Lojpur.

NORVEŠKA: Molid, Oftedal, Alstad 1, Loke 5, Nostvold, Brejvang 4, Blanko 2, Hamerseng-Edin 2, Si. Solber, Suland 4 (2), Lunde (16 obrana), Kristijansen, Rigelud-Korel 1, Mork 4, Herem 2, Sa. Solberg.

SRB_nor (34)Sa druge strane, veliki problem se javio u sprečavanju Hajdi Loke, najboljeg svetskog pivotmena, koja je koristila prazan prostor nakon jakih zaleta svojih bekova i popravljala svoj golgeterski skor. Jelenu Popović je zamenila imenjakinja Živković, koja je donela živost u srpski napad i posle gola Andree Lekić sa -5 smanjila na -3 (6:9) u 19. minutu. Tražio je Bošković raspoložene igračice, uveo Nišavić na levo krilo i Risović na gol.

Upravo je prva odbrana mlade srpske golmanke donela furioznu seriju Srbije 3:0, koja je usledila posle tajm-auta Torira Hergeirsona (9:11). Želeći da posavetuje svoje igračice pred poslednju fazu prvog poluvremena, Islanđanin je „ugasio“ svoju prvu vedetu, Katrin Lunde. Golmanka koja je do tada branila sa „sto ruku“ (tri sedmerca), postala je pročitana knjiga za srpske napadačice, pre svih, Sanju Damnjanović (6 golova u prvom poluvremenu).

Nisu se dale Norvežanke, koje su i dalje nastavile da dominiraju u napadu preko pivotmena. Loke je zamenila Blanko, ali rešenja nije bilo. U 28. minutu posle borbe za jednu loptu, Dragana Cvijić je postigla gol za delimirijum u „Areni“ (12:13). Krenula je serija golova sa jedne i sa druge strane, zaključno sa golom Sanje Damnjanović za 15:16.

I drugo poluvreme počela je sjajno Katrin Lunde. Opet nije bilo ništa zameriti srpskom napadu koji je bio brz i dobro organizovan, ali je norveška golmanka pravila razliku. Neefikasnost u napadu, odrazila se i na lošiju odbranu koju su opet nadigravale Breivang i Loke. Napravile su Norvežanke seriju 4:0 do 20:15, ali je prvi gol Dragane Cvijić posle sedam minuta nastavka, razbio barijeru. Usledila je serija 5:0 Srbije u devet minuta! Hladnokrvna Dragana Cvijić je zabila svoj prvi sedmerac, bila glavni protagonista povratka u meč sve do 21:21 u 48. minut kada je Hergeirson zatražio minut odmora.

Katarina Tomašević je nastavila da maltretira norveške napadače. Odbranila je sedmerac Rigelhut, stiglo je prvo vođstvo preko Lekić, a onda i Krpež za 23:21 u 50. minutu. Tek posle 12 minuta pauze, Nora Mork je pronašla put do mreže Tomašević – 23:21. Prvi put do +3 Srbija je došla posle novog sedmerca Dragane Cvijić – 25:22 (53:52).

Na +4 je odvela Sanja Damnjanović na tačno šest minuta pre kraja – 26:22. Pri rezultatu 27:23 na tri i po pre kraja, Hergeirson traži poslednji tajm-aut. Suland mu vraća golom, ali nema snage za preokret. „Kombank Arena“ je na nogama, Srbija je u polufinalu!