Naslovna Balkan Još pola puta do titule u BiH – Borac pet od pet!

Još pola puta do titule u BiH – Borac pet od pet!

Proteklog vikenda, odigrano je i peto kolo odigravanja za šampiona u Bosni i Hercegovini:

Konjuh Živinice – Borac m:tel 24-28

Rukometaši banjalučkog Borca i nakon petog kola zadržali su vodeću poziciju u doigravanju rukometne lige BiH. U ovom kolu savladali su, kao gosti, ekipu Konjuha iz Živinica. Prvo poluvrijeme je bilo neizvjesno i ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od jednog gola. U drugom poluvremenu do izražaja je došao kvalitet i duža klupa Borca, koji su rutinski okrenuli utakmicu u željenom pravcu i na kraju savladali Konjuh sa 28-24. U pobjedničkoj ekipi istakao se golman Benjamin Burić, reprezentativni čuvar mreže BiH, sa 17 odbrana i Srđan Trivundža sa 10 pogodaka. Kod domaćina najzapaženiji je bio Emir Rahimić sa 7 pogodaka.

Sloga Doboj – Izvidjač MI grupa 28- 27

U Doboju je u okviru 5. kola odigrana sigurno najzanimljivija utakmica u kojoj je savladao domaćin sa rezultatom 28-27. Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, ali iskusniji igrači trenera Aleksandra Dugića nisu dozvolili da ispuste bodove na domaćem terenu.

Čelik Zenica – Gradačac 29 – 24

Zeničani su uspjeli da savladaju neugodnu ekipu Gradačca u petom kolu Premijer lige BiH i tako ostvare drugu pobjedu u doigravanju. U domaćem sastavu najefikasniji je bio Kadić sa osam golova, dok je kod gostiju najbolji bio iskusni BiH reprezentativac Damir Doborac.