KANJIŽA KUP 2014: Vardar rutinski sa Partizanom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KANJIŽA KUP 2014: Vardar rutinski sa Partizanom

KANJIŽA KUP 2014: Vardar rutinski sa Partizanom

Rukometaši Vardara, plasirali su se u finale Kanjiža Kupa 2014. Izabranici Raula Gonzalesa, savladali su podmlađeni sastav Partizana 31:23 (15:11), i tako došli do prvog mesta u grupi, nakon jučerašnje pobede nad Tunisom (35:25). Crno-beli su pružili dostojan otpor favorizovanom makedonskom timu u prvih 20 minuta, pa je tek tajm-aut Vardarove klupe pri rezultatu 8:8 uspeo da trgne Karačića i drugove, koji su u prvom delu imali problema sa borbenom odbranom crno-belih, ali i mladim golmanom Lukom Radovićem.

Do poluvremena su Makedonci napravili seriju 7:3, a konačno slamanje otpora rivala viđeno je u prvoj polovini nastavka. Vardar je došao do rekordnih 25:14 u 45. minutu, a sve do kraja, bilo je rutinsko odrađivanje poslova.

Kod Makedonaca, najefikasniji je bio Stoilov sa pet pogodaka, dok je u Partizanu briljirao mladi desni bek Radojković sa sedam golova.

PARTIZAN  –VARDAR 23:31 (11:15)

Dvorana: “Banja Kanjiza.” Gledalaca: 150. Sudije: Elmulani I Mizil (Bahrein).

Sedmerci: Partizan2 (1), Vardar: 7 (5).

Iskljucenja: Partizan10minuta, Vardar4minuta.

PARTIZAN: Djokic 2, Jokic 2, Pantelic 1, Sretenovic 4, Mrsulja 1, Vukovic 1, Kukic 1, Radojkovic 6, Zivkovic 2, Pesic, Jankovic, Popovic 3, Pizurica, Radovic (10 odbrana), Ljubenovic (4 odbrana), Dakic.

VARDAR: Stoilov 5, Brumen 4 (1), Pribak 2 (1), Toskic 1, Milic (8 odbrana), Markovic 1, Karacic 2, Dusenbajev 3, Abutovic, Lazarov 2, Terzic 2, Rastvorcev 1, Angelov (5 obrana), Dibirov 3 (2), Gorbok 2, Cipurin 3, Jovcevski.

Vardar je na ovom meču igrao bez Blaženka Lackovića i Arpada Šterbika.