KARAČIĆ RASPUCAN U FINIŠU: Vardar osvojio Celje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KARAČIĆ RASPUCAN U FINIŠU: Vardar osvojio Celje!

KARAČIĆ RASPUCAN U FINIŠU: Vardar osvojio Celje!

Da je Matic Suholežnik savladao Arpada Šterbika na 60 sekundi pre kraja duela u „Zlatorogu“ i približio Celje na gol zaostatka, mnogo zanimljivija bila bi završnica duela sa Vardarom 28:31 (13:16). Ovako je ostalo da srednji bek gostiju, Igor Karačić, potvrdi pobedu svog tima trećim golom u završnici i tako izraste u junaka derbija šestog kola SEHA GAZPROM lige.

Odigrali su Celjani i Skopljanci meč pun lepih poteza, rasterećen psihološkog opterećenja kakvo je rezervisano za duele u EHF Ligi šampiona. Poslednje vođstvo Celjana viđeno je u 15. minutu kada je TIlen Kodrin pogodio za 8:7. Par dobrih odbrana i lakih golova Dibirova i Šiškareva preokrenuo je vodenicu na stranu gostiju.

Nisu se predavali Celjani. Raspucani Crnogorac, potencijalni reprezentativac Poljske, Branko Vujović, odigrao je meč sezone pogodivši pet puta, dajući priključak svom timu 25:26 u 51. minutu. Povreda Luke Mitrovića umanjila je šanse domaćeg sastava, koji je opet imao priključak na minut pre kraja kada je Suholežnik pogodio prečku.

Pored Vujovića, Kodrin, Mlakar i Anić postigli su po pet golova, dok su Dibirov i Šiškarev vodili Vardar sa po šest pogodaka.