Katar za gol bolji od podmlađene Srbije - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Katar za gol bolji od podmlađene Srbije

Katar za gol bolji od podmlađene Srbije

Reprezentacija Srbije, u podmlađenom sastavu, pružila je odličan otpor domaćinu Svetskog prvenstva 2015, reprezentaciji Katara 26:27 (13:14) u prvom meču turnira u Dohi. U dvorani „Lusail“, u kojoj će biti igrano i finale Svetskog prvenstva, na premijeri pred 7.000 gledalaca, selekcija koju predvodi najtrofejniji trener svih vremena, Valero Rivera, namučila se da savlada izabranike Dejana Perića.

Odlično je meč započeo srpski tim, poveo 7:4 u prvih desetak minuta, kada je katarska klupa zatražila tajm-aut. Katarci su uspeli da preokrenu meč u svoju korist do kraja prvog dela, ali je u nastavku, Srbija, predvođena Davorom Čuturom (6) i Nemanjom Zelenovićem (5), ponovo povratila kontrolu nad utakmicom i povela 21:19.

Držali su se „orlovi“ do 51. minuta, kada je rezultat glasio 23:23. Par odbrana golmana Katara, Gorana Stojanovića, poguralo je njegov tim ka pobedi. Memišević je dva minuta pre kraja postigao poslednji gol za domaćina (27:24), da bi srpski rukometaši sa dva gola ublažili poraz na samom kraju…