"Kauboji" rutinski odradili Letonce - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Kauboji“ rutinski odradili Letonce

„Kauboji“ rutinski odradili Letonce

Kako se i očekivalo, reprezentacija Hrvatske, nije imala težak zadatak u drugom kolu kvalifikacija za EHF EURO 2014 u Letoniji, gde je domaća selekcija bila ravnopravan takmac (do 7:7) samo u prvih 15-tak minuta 31:23 (19:12). Po oprobanom receptu čvrste odbrane i brzih kontri, izabranici Slavka Goluže, rutinski su odradili posao protiv Letonaca. U egzekuciji je prednjačio Ivan Čupić sa šest golova, pratio ga je kolega sa pozicije, Zlatko Horvat sa golom manje, dok je priliku dobio i iskoristio mladi 20-godišnji golman, Filip Ivić, koji je u drugom poluvremenu sakupio 10 odbrana.

Nakon uvodne pobede nad Slovačkom 25:21, Hrvatska se nalazi na čelu tabele, a sudeći prema svemu, pobednika grupe će odrediti dvomeč sa Mađarskom narednog aprila.